Każdy, kto choć trochę interesuje się branżą perfumeryjną zapewne słyszał o lanych perfumach. Określenie to bardzo często jest mylnie interpretowane jedni uważają, że lane perfumy to kompozycje zapachowe kupowane na mililitry przelewane do flakoników inni znów myślą, że są to po prostu podróbki oryginalnych perfum.

fot: lane perfumy

Z pierwszą teorią poniekąd trzeba się zgodzić, ponieważ większość sklepów z perfumami oferuje właśnie lane perfumy w tej właśnie formie (przelewane do flakoników). Natomiast nieprawdą jest, że lane perfumy to podróbki oryginałów. W gwoli wyjaśnienia, zamienniki perfum (bo tak też określane są lane perfumy) to kompozycje zapachowe inspirowane oryginalnymi perfumami. Co więcej w praktyce okazuje się, że zamienniki perfum posiadają znacznie większe stężenie olejków eterycznych niżeli oryginalne perfumy. A im większe stężenie olejków tym kompozycja zapachowa jest bardziej trwała.

Stężenie olejków eterycznych równa się trwałość zapachu

Przy zakupie perfum nierzadko bierzemy pod uwagę kompozycję zapachową, zwracamy uwagę na ile jest ona trwała. Te kwestie są niejako wyznacznikiem dobrej jakości produktu. Jeśli planujemy zakup lanych perfum tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to czy są to trwałe kompozycje zapachowe, oczywiście na pierwszy rzut oka ciężko będzie to ocenić (zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zakup w internetowym sklepie z perfumami). Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego na ile lane perfumy będą trwałymi zamiennikami jest po prostu zapoznanie się ze specyfikacją produktową, a w szczególności ze składem perfum. Pamiętajmy, że im większe stężenie olejków eterycznych w kompozycji zapachowej tym bardziej trwały będzie perfum.

Lane perfumy dostępne w ofercie znanych perfumerii

Zawsze warto wybierać perfumy ze znanych i polecany perfumerii. Nie inaczej jest w przypadku lanych perfum, to że kupujemy zamiennik perfum wcale nie musi oznaczać, że będzie to produkt gorszej jakości. Zamienniki perfum (szczególnie w tych znanych perfumeriach) można kupić w estetycznie prezentujących się flakonikach do tego zapakowanych w gustowne pudełko. Jednym z polecanych sklepów z perfumami jest Euforia Zapachu. Dostępne w sprzedaży zamienniki perfum w pięknych flakonikach, najlepsze odpowiedniki perfum w bogatej ofercie produktowej. Sprawdź najpopularniejsze i najczęściej wybierane lane perfumy w ofercie perfumerii Euforiazapachu.pl