silniki elektryczne do roweru

Rowery elektryczne zyskują coraz większa popularność zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Zainteresowanie użytkowników sprawia, że liczba dostępnych rozwiązań ( w tym silników) stale rośnie. Sprawdź jakie rodzaje silników są najlepsze i jakie są ich wady i zalety.

Silniki elektryczne do roweru – dostępne rozwiązania

Silniki rowerowe mogą być przymocowane do piasty koła. Jest to jedno z najtańszych i najprostszych rozwiązań stosowanych na rynku. Silniki mogą znajdować się w przedniej i tylnej piaście. Są łatwe w instalacji i w szybki sposób możemy je również ściągnąć np. podczas zmiany koła. Silniki elektryczne w piaście są ciche i nie wymagają konserwacji. Podczas jazdy może być jednak odczuwalne nierównomierne rozłożenie ciężaru. Takie rozwiązanie nie nadaje się również do jazdy po stromych wzniesieniach lub na nieutwardzonych drogach. Wśród rozwiązań, możemy również odnaleźć silniki montowane centralnie, w ramie roweru. Do ich zalet możemy zaliczyć przede wszystkim, równomierne rozłożenie ciężaru podczas jazdy. Tego typu silniki elektryczne idealnie sprawdzają się na wyboistych drogach.

Podsumowując, wybór silnika elektrycznego zależny jest od wielu czynników. Wpływa na niego m.in. rodzaj jazdy, teren po którym się poruszamy, budżet i preferencje. Szukając sprawdzonych rozwiązań, sprawdź ofertę silników elektrycznych w ofercie sklepu Energy-Bike: https://energy-bike.pl/kategoria-produktu/silnik-elektryczny-do-roweru/.