utrata wagi

Okres wakacyjny już się rozpoczął. Nie zmienia to faktu, że wiele osób zaczyna swoje wyzwania związane z dietą już teraz. Nie ma dokładnie ustalonej zasady co do rozpoczęcia odchudzania. Każda pora jest dobra na zmianę swojego życia, a przede wszystkim przyzwyczajeń. Dieta sokowa już od lat jest znana jako jedna z najbardziej skutecznych metod walki z nadmiarem tłuszczu.

Świeże soki nie tylko na odchudzanie!

Warto wspomnieć, że warzywa i owoce, które są zawarte w tej nietypowej diecie posiadają wiele witamin oraz substancji odżywczych, które są niezbędne do funkcjonowania naszych organizmów w sposób prawidłowy. Ostatnimi czas popularna stała się również detoksykacja sokowa co w skrócie może oznaczać oczyszczenie organizmu z nagromadzonych toksyn za pomocą wdrożenia soków jako posiłków na każdą porę przez okres kilku dni. W ten prosty sposób oczyszczamy nasze ciało. Nie jest to jednak łatwe i nie każdy jest w stanie funkcjonować tylko na sokach, dlatego ta metoda jest stosowana tylko przez najodważniejszych śmiałków. 

Przejdź na dietę od razu!

Większość społeczeństwa lubi trzymać się konkretnych dat. Przykładowo idealnym terminem do zmiany swoich nawyków żywieniowych jest najczęściej 1 stycznia – Nowy Rok. To wtedy chcemy wdrożyć nasze postanowienia noworoczne, niestety zazwyczaj z mizernym skutkiem. Przejście na dietę można wprowadzić w swoje życie każdego dnia bez względu na porę roku. Oczywiście, jeżeli chcemy zdążyć z formą do lata to najlepiej będzie zacząć już zimą, a nawet jesienią. Natomiast to są plany czasowe, które wymierzają nam konkretny cel na konkretną datę, w tym przypadku wakacji. 

wyciskarka kuvings do warzyw i owoców

Warzywa i owoce w jednej szklance?

Niewiele osób lubi takie kombinacje, jednak duża część z nich nawet takich nie próbowała. Wszystkim wydaje się, że mieszanka ogórka zielonego, selera i jabłka nie będzie smaczna. Najpierw należy jednak spróbować! Dopiero później oceniać. 

Jakie narzędzie? Wyciskarka Kuvings!


Najlepszym i najszybszym sposobem na przygotowanie soku jest wyciskarka. Sprzęt tego typu może nam znacznie skrócić czas przygotowania, a co więcej, zawarte w warzywach i owocach witaminy zostaną w większości zachowane. Wyciskarka Kuvings od koreańskiego producenta to przykład skutecznej pracy. Na stronie www.wyciskarki.pl możemy znaleźć wiele modeli tej właśnie wyciskarki do soków. Tworzenie napojów z owoców i warzyw nigdy nie było prostsze. Wyciskarka Kuvings z pewnością stanie się niezbędna w naszej kuchni, a soki zagoszczą na stole już na stałe.