Kupujemy nowe mieszkanie i zastanawiamy się jak je urządzić. Przeglądamy liczne katalogi, szukamy inspiracji w sklepach z gadżetami do domu, a także przeglądamy portale internetowe związane z aranżacją wnętrza. W Polsce coraz większą popularność zyskuje styl minimalistyczny, który świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jest to przede wszystkim styl uniwersalny, ale oprócz tego bardzo funkcjonalny. Dowiedz się więcej!

Minimalistyczne projektowanie wnętrz – Tychy mają najlepszych architektów!

Jeśli nie jesteś osobą, która sama sobie poradzi z urządzaniem wnętrza postaw na profesjonalnego architekta wnętrz, który wykona to za Ciebie. Pamiętaj jednak, że nie każdy architekt lubi dany styl. Możesz trafić na osobę, która nie będzie dobrze czuła się podczas tworzenia minimalistycznego stylu w twoim wnętrz i będzie chciała przemycić dekoracje, które będą zaburzać twoją koncepcję. Z kolei jeśli wiesz, że świetnie sobie poradzisz przeczytaj porady, które pomogą zaprojektować wnętrze w tymże stylu! Więcej na temat projektowania wnętrz znajdziesz tutaj: Gigaarchitekci.pl

Minimalna ilość mebli

Przede wszystkim w salonie w stylu minimalistycznym powinna być mała ilość mebli. Postaw przede wszystkim na kanapę, stolik kawowy czy szafkę rtv. Nie ma tutaj miejsca na dodatkowe elementy! Dlatego podczas projektowania wnętrza w tymże stylu należy szczególnie zadbać o to, aby były to meble funkcjonalne. Najlepiej jeśli w naszej szafce rtv znajdować się będzie jakaś szuflada czy szafka, w której będziesz mógł przechowywać dokumenty. Stolik powinien również być w formie skrzyni czy posiadać jakąś półkę pod spodem. W stylu minimalistycznym wnętrze nie jest zagracone.

Minimalna ilość barw

A to nie prawda! Choć styl minimalistyczny może kojarzyć nam się przede wszystkim ze sterylnością, to znaczy z występowaniem tylko elementów, które są jasnych kolorów takich jak biel, szarość czy beż. Warto jednak ożywić wnętrze i postawić na kolorowe dodatki, które także w ten sposób dodadzą kolorytu i sprawią, że zrobi się tutaj ,,weselej’’.

Minimalna ilość dekoracji

Brak tutaj zbędnych bibelotów. Wszelkie szafki czy komody są raczej zamykane, tak, aby ukryć przechowywane w nich rzeczy. Oczywiście – dekoracje też są ważne, jednak nie mogą one być na piedestale. Mogą występować w postaci wazonu z kwiatami, lampy dekoracyjnej czy obrazu na jednej ze ścian.

Nie dla każdego jest projektowanie wnętrz. Tychy w swych zasobach ma dużo fachowców, którzy specjalizują się w tej kwestii. A oprócz tego, jeśli szukasz mieszkania na sprzedaż – Tychy mają je nierzadko w dobrych cenach.