przeszczep włosów

Medycyna estetyczna coraz częściej stara się prowadzić badania w zakresie innowacyjnych metod leczenia i przeprowadzania skutecznych zabiegów mniejszych kosztem. Ceny takich usług potrafią być naprawdę wysokie. Przeszczep włosów metodą no-shaving to nowość na rynku leczenia łysienia. Niewiele klinik jeszcze decyduje się na wprowadzenie tego nowatorskiego zabiegu. Dowiedzmy się zatem na czym polega i czym różni się od tradycyjnego przeszczepiania włosów.

Dlaczego decydujemy się na przeszczep włosów?

Głównym powodem są oczywiście ubytki w owłosieniu skóry głowy. W przypadku mężczyzn mogą to być zakola, a u kobiet silne przerzedzenia. Nie zmienia to faktu, że łysienie nie pojawia się jedynie ze względu na wiek. Powodem nadmiernego wypadania włosów mogą być także choroby jak i podłoże genetyczne. Coraz częściej możemy spotkać się ze zjawiskiem, w którym łysienie zaczyna postępować u młodych osób. Nie wpływa to dobrze na psychikę, pewność siebie i ogólne zadowolenie. Przeszczep włosów bardzo często może być jedyną opcją ratunku dla osób cierpiących na silne łysienie. Specjaliści jednak zalecają na początek szereg konsultacji, które mogą wykluczyć zabieg jako jedyną formę leczenia. Należy pamiętać, że jest to zabieg kosztowny, a metod leczenia jest od groma. 

Na czym polega przeszczep włosów metodą no-shaving?

Jak sama nazwa wskazuje, metoda ta opiera się na przeszczepianiu włosów bez wcześniejszego golenia miejsca dawczego, czyli obszaru na skórze głowy skąd pobierane są mieszki włosowe przeznaczone do przeszczepu. Zabieg ten wymaga specjalistycznego sprzętu, natomiast nie jest on skomplikowany. Jedynym ograniczeniem jest czas, ponieważ przeszczep włosów metodą no-shaving jest wyjątkowo czasochłonny. Efekty są jednak widoczne znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego zabiegu FUE.

Konsultacje ze specjalistą od medycyny włosów w klinice Medmix

Podstawowym krokiem do otrzymania zgody na zabieg przeszczepu włosów metodą no-shaving jest rozmowa z lekarzem specjalistą, w tym przypadku trychologiem. Konsultacje dostępne są w klinice Medmix. Leczenie nadmiernego łysienia i uzupełnianie ubytków możliwe w profesjonalnej placówce w Bielsku-Białej. Zapisz się na konsultację online i przedstaw swoją historię. Więcej informacji o klinice i zabiegach znajdziesz na https://medmix.pl/.