Rejestracja czasu pracy może być prowadzone na różne sposoby. Część firm wciąż jest wierna tradycyjnym rozwiązaniom. W zakładach pracy dalej są więc obecne tradycyjne listy obecności. W wielu firmach stawia się jednak na nowoczesność. Wdraża się tam zautomatyzowany system rejestracji czasu pracy.

Rejestracja czasu pracy – postaw na biometrię

System rejestracji czasu pracy może zbierać dane w różny sposób. Częściowo jest to rejestracja oparta o karty zbliżeniowe. Coraz chętniej wykorzystuje się również dane biometryczne. Do wyboru mamy linie papilarne palców (najczęściej kciuka), rysy twarzy bądź też skan oka. Rejestracja czau pracy oparta o biometrię jest bardzo bezpieczna dla pracodawcy. Nie zachodzi niebezpieczeństwo, że zapisu obecności dokona niepowołana osoba. Cały proces jest też bardzo wygodny zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy.

Rejestracja czasu pracy – wszystkie dane w systemie 

Dzięki prowadzeniu zautomatyzowanej rejestracji czasu pracy pracodawca ma bardzo łatwy dostęp do wszystkich danych. Wystarczy dostęp do komputera, tabletu czy telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Nawet jeśli jesteś daleko od firmy, możesz mieć wgląd w to, jak wygląda czas pracy osób zatrudnionych w twojej firmie. 

Przejrzystość danych

Dane zbierane w systemie rejestracji czasu pracy trafiają do niego w czasie rzeczywistym. Wszystko natychmiast zapisywane jest w bazie danych. Przełożony czy właściciel firmy może generować potrzebne dla siebie informacje. Przykładowo może to być lista osób często spóźniających się do pracy, osoby z niewykorzystanym urlopem czy lista osób z przepracowanymi nadgodzinami. Dane przedstawiane są w formie wygodnych do analizy, przejrzystych  raportów.  Warto również wspomnieć o tym, że korzystanie z systemu rejestracji czasu pracy jest bardzo intuicyjne. Poradzi sobie z nim również niedoświadczona osoba. 

Dodatkowe informacje znajdziesz również na stronie https://biosys.pl/rejestracja-czasu-pracy