implanty bielsko

Implanty Bielsko, Kraków, Katowice. Opcji mamy naprawdę wiele. Decydując się na implanty zębowe, nie tylko lokalizacja jest ważna. Znacznie istotniejsze powinny być dla nas kwestie samego materiału, z którego implanty zostały wykonane. Jakie mamy możliwości? Zapraszamy do lektury!

Wszystkim znane implanty tytanowe

Implanty tytanowe to z pewnością implanty, które są najpopularniejsze i każdy z nas o nich na pewno kiedyś słyszał — stosowane były już w drugiej połowie XX wieku. Swoją popularność niewątpliwie zawdzięczają niczemu innemu, jak swojej trwałości, przez co można cieszyć się nimi przez wiele lat. Ponadto mogą na nie zdecydować się pacjenci w znakomitej większości, ponieważ nie powodują one aż tak często skutków ubocznych, a także reakcji alergicznych. To niezwykle cenna uwaga, ponieważ reakcja alergiczna na materiał, z którego zostały wykonane implanty, może być niezwykle niebezpieczna dla zdrowia, a czasem nawet i życia. Jako że materiał ten jest jednym z lepiej tolerowanych przez ludzki organizm, to implanty tytanowe bardzo dobrze się przyjmują w nowym otoczeniu, a także doskonale współgrają z zębami naturalnymi. Tworzą stabilne podparcie dla protez, mostków, a także koron. Niestety, posiadają one wadę, która może zniechęcić do nich osoby szczególnie ceniące sobie estetykę. Mianowicie, decydując się na implanty tytanowe, musimy liczyć się z ich srebrnoszarym kolorem.

Implanty ceramiczne, czyli cyrkonowe

Innym rodzajem implantów zębowych są oczywiście implanty ceramiczne, rzadziej nazywane cyrkowymi. To świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, aby nowe zęby w pełni pasowały do tych naturalnych. Implanty ceramiczne świetnie wpasowują się do zębów pod kątem tekstury, jak i koloru. Ogromną ich zaletą jest również wytrzymałość na działanie czynników zewnętrznych, przez co służą przez wiele długich lat. To także doskonały wybór dla alergików, ponieważ ceramiczne implanty nie wywołują reakcji alergicznych.

Oczywiście istnieją również inne alternatywy: metal, akryl i porcelana. Należy jednak to skonsultować ze swoim stomatologiem — z całą pewnością doradzi on nam jak najlepiej.

Gdzie szukać pomocy? Implanty Bielsko

Wyszukując frazę implanty Bielsko, z całą pewnością znajdziesz masę podpowiedzi. Implanty zakładane w Bielsku z całą pewnością będą wygodnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mieszkają w okolicach i nie chcą podróżować w tym celu zbyt daleko. Aby dowiedzieć się więcej o zagadnieniu, jakim są implanty Bielsko, sprawdź stronę http://rodentica.pl/implanty-bielsko/.