wybór szkoły policealnej

Domeną większości uczelni wyższych jest długa lista specjalizacji. Absolwenci mogą podjąć edukację na studiach licencjackich, magisterskich lub uzupełniających studiach podyplomowych.

Studia wyższe stwarzają dobre warunki do tego, by zdobyć szanowany na rynku pracy zawód. Jednak wciąż jednym z większych dylematów młodych ludzi jest wybór kierunku kształcenia. Przyszłym absolwentom zależy na przemyślanej decyzji zwłaszcza, że nauka na studiach podyplomowych trwa zwykle 2-4 semestry (w zależności od wybranej specjalizacji).

Zbadaj rynek pracy

Jedną z lepszych metod jest przeanalizowanie tego co obecnie dzieje się na rynku pracy. Można to zrobić w prosty sposób, przeglądając chociażby dostępne oferty pracy na znanych portalach. Śledząc trendy rynkowe na pewno będzie łatwiej chociażby wyeliminować wybór zawodu na który nie ma obecnie popytu. Można również przyjrzeć się tym zawodom których powiedzmy jest zbyt wiele na rynku w związku z czym szanse na zdobycie pracy byłyby znikome.

W ostatnim czasie jednymi z bardziej popularnych specjalizacji w których można kształcić się jako pracownik biurowy. Studia podyplomowe bhp, kadry i płace, studia podyplomowe na specjalności rachunkowość cieszą się największym zainteresowaniem.

Sprawdź jaki zawód do Ciebie pasuje

W tym miejscu warto zadać sobie pytanie “Jaka profesja jest dla Ciebie stworzona?”, “ W jakim zawodzie czułbyś się dobrze”. Wybierając kierunek kształcenia musimy wiedzieć jakie mamy predyspozycje do danych zawodów. Pomóc w tym może wykonanie testu / kwestionariusza zainteresowań zawodowych.

Wybór uczelni wyższej

Wybór specjalizacji to jedno drugie natomiast to znalezienie uczelni wyższej, która oferuje studia podyplomowe. Warto więc sprawdzić czy w naszym regionie działa taka uczelnia i która ma najlepszą ofertę kształcenia. Decydując się na studia podyplomowe w Katowicach jedną z najczęściej polecanych jest uczelnia WSZOP. Oferta specjalizacji na studiach podyplomowych jest duża, a studenci mogą podjąć naukę w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Na stronie Wszop.edu.pl znajdziesz pełną ofertę kształcenia.