Zawód pielęgniarki jest niezwykle trudny i wymagający. Długie godziny dyżurów, czuwanie nad pacjentami, pomaganie im w prostych czynnościach fizjologicznych, sprawia, że strój pielęgniarki w łatwy sposób może przestać wyglądać schludnie. Jednakże mimo wszystko pielęgniarka powinna dbać o swoją prezencję i zachowywać odpowiednie standardy. Czy pielęgniarki podążają za duchem czasu w kontekście mody medycznej? Wolą sukienki czy komplety z żakietem?

Odzież medyczna dla pielęgniarek – Charakterystyka

Odzież medyczna dedykowana dla pielęgniarek, nie różni się tak naprawdę niczym od ubrań przeznaczonych dla reszty personelu szpitalnego. Choć w instytucjach zdrowia istnieją pewne wymogi, co do kolorystyki, np.  Niekiedy pielęgniarki nie mogą nosić białych fartuchów, bo te są zarezerwowane tylko dla lekarzy, to mimo wszystko wciąż zostaje im szeroka gama możliwości z jakich mogą korzystać.

Typy mundurków medycznych dla pielęgniarek

Wyróżnić możemy wiele rodzajów odzieży medycznej dedykowanej pielęgniarką. Wszystko zależy od tego, jakie mamy preferencje, jak i od decyzji dyrekcji placówki medycznej. Pielęgniarki mają do wybory spodnie, spódnice, tuniki, bluzy żakiety, a nawet komplety medyczne.

Funkcje odzieży medycznej u pielęgniarek

Dobierając odpowiedni typ odzieży medycznej pielęgniarki, tak jak już wcześniej zostało wposmniane kierować muszą się zaleceniami dyrekcji, np. co do koloru, jednak to jaki fason wybiorą, zależy tylko od nich.

Odzież medyczna pełni niezwykle istotną rolę i wprowadzenie jej w XIX wielu w dużej mierze zrewolucjonizowało podejście do higieny i zaowocowało wypracowaniem ogólnoświatowych standardów.

Wszyscy chcemy, żeby każdy członek załogi personelu szpitalnego prezentował się czysto i schludnie, co jest dla nas gwarancją zachowywania pewnych standardów higieny. Muszą także w pewien sposób chronić skórę samej pielęgniarki. Choć nie stanowią odzieży ochronnej to jednak część drobnoustrojów zatrzymuje się na mundurku.  Niemniej ważna jest także funkcja identyfikacyjna, gdyż wchodząc do szpitala nigdy nie zastanawiamy się kto jest kim.

Fartuch i spódnica czy Tunika i spodnie?

Na koniec pora rozstrzygnąć co pielęgniarki wybierają chętniej. Okazuje się, że jednak pielęgniarki składają się chętnie do dwuelementowych zestawów niżeli sukienek medycznych. Wynika to po prostu z wygody oraz faktu iż w razie poplamienia bluzki kawą na przerwie, można iść i zmienić ją, nie zakładając całej nowej stylizacji. Na szczęście dzisiaj czas spódnic i białych rajstop minęły. Pielęgniarki zwłaszcza młode chętnie wybierają wygodne i funkcjonalne spodnie.

Każdy może dokonać również swojego wyboru na stronie https://meditrendy.pl/