Pielęgnacja włosów

Piękne, zadbane i lśniące włosy to marzenie nie tylko kobiet, ale również wielu mężczyzn. Zdrowe włosy świadczą o dobrej kondycji skóry głowy, jak i samych włosów. Nie wszyscy jednak mają czas na wielogodzinne procedury związane z pielęgnacją włosów. Jak więc dbać o nie, gdy ma się mało czasu?

Po pierwsze oczyszczenie skóry głowy

Tu zasada “im mniej tym lepiej” sprawdza się niemalże w każdym przypadku. Im mniej składników podanych w składzie tym lepiej. Szampon ma nie tylko myć włosy i skórę głowy, ale również choć odrobinę ją odżywić. To, że szampon powinien oczyścić skórę głowy z nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń, nie znaczy, że włosy trzeba potraktować bardzo mocnymi składnikami. Szampony o delikatnym i naturalnym składzie nie tylko dobrze oczyszczą głowę, ale jednocześnie nie zaszkodzą w żadnym stopniu. Choć dla wielu może być to szokujące, to do mycia włosów bardzo dobrze sprawdzi odżywka lub na przykład balsam do włosów Syoss. Odżywka lub balsam nie tylko pozbędą się niechcianych substancji ze skóry głowy i samych włosów, ale również odżywią je już na etapie mycia, nadając piękny połysk i zdrowy wygląd. 

Odżywka i balsam do włosów 

Odżywienie włosów jest niezwykle ważne. Chroni to przed czynnikami, które mogą uszkodzić zewnętrzną strukturę włosa, narażając go na przesuszenie, łamanie oraz puszenie lub strączkowanie, szczególnie w okresie jesiennym. Dobrym rozwiązaniem są wszelkie odżywki, maski lub balsamy, jak na przykład wspomniany już balsam do włosów Syoss. Nie jest jednak powiedziane, że każda odżywka będzie odpowiadać każdemu rodzaju włosa. Lepsze poznanie swoich włosów – ich porowatości, co sprawia, że się przetłuszczają lub nadmiernie puszą – sprawi, że będziemy mogli dobrać odpowiedni kosmetyk do potrzeb naszych nierzadko niesfornych włosów. Najlepsze będą te, które mają naturalny, okrojony skład, który nie obciąży włosów i nie narazi ich na jeszcze większe szkody. Co jakiś czas warto wykonać olejowanie włosów, lecz nie można z tym przesadzić, ponieważ zbyt częste używanie olejów sprawi, że włosy będą obciążone i będą się znacznie szybciej przetłuszczać.