Często zastanawiamy się, w jaki sposób możemy zatrzymać wspomnienia na długie lata. Na pewno dobrym pomysłem jest sesja zdjęciowa, która pozwoli nam zachować na wiele lat przepiękne zdjęcia. Uzyskanie dobrych jakościowo zdjęć nie jest rzeczą prostą, jednak profesjonalna sesja z fotografem nierzadko jest bardzo droga. O co należy zadbać podczas urządzania tematycznej sesji zdjęciowej?

Dobre miejsce

Można zorganizować oczywiście sesję zdjęciową w domu. Wystarczy zadbać wtedy o tło, na którym chcielibyśmy coś uwiecznić. Dobrze sprawdzi się zwykła biała ściana bądź kawałek materiału, który będzie można gdzieś powiesić. Nie wolno zapominać także o oświetleniu, które bardzo wpływa na uzyskane zdjęcia i efekty. Jeśli chcielibyśmy wykonać zdjęcia w plenerze należy zastanowić się gdzie, bowiem opcji jest naprawdę mnóstwo:

– staw, jezioro, morze,

– las, łąka,

– obiekty kultury – zamki, pałace,

– studio,

– pomieszczenie i wiele innych.

Ubranie

Jak wiadomo – sesje tematyczne skupiają się wokół jakiegoś konkretnego tematu. Pomysłów jest mnóstwo, można ukazać lekkość ubierając swoją modelkę w zwiewną sukienkę i uchwycić piękne ujęcia na łące, można zrobić bardziej mroczną sesję, w której będzie mocny makijaż, ciemne ubrania, a całość odbywać się będzie w lesie. Wszystko zależy od tego, co chcielibyśmy przedstawić. Ubiór i makijaż jest niemal sprawą kluczową. Ważne, aby świetnie komponował się z miejscem i rekwizytami, o których mowa poniżej.

Rekwizyty

Sesje tematyczne to nie tylko specyficzny ubiór, ale i rekwizyty, które mają coś podkreślić bądź coś pokazać czy wręcz dopełnić całości. Podczas sesji na łące na pewno świetnie sprawdzi się wianek na włosach, który możemy wykonać sami. Popularne są również sesje noworodków czy z okazji roczku. Na pewno bardzo dobrze sprawdzą się tutaj balony. W celu uwiecznienia pierwszych urodzin malucha warto postawić na balony cyfry, które będą w kształcie jedynki. Ale nie tylko – tak naprawdę balony cyfry przydadzą się w każdej sesji urodzinowej.

 

Zorganizowanie tematycznej sesji zdjęciowej nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać. Liczy się dobry pomysł, a jak już będzie pomysł to wszystko uda się jak najlepiej. Rekwizyty można samemu kupić, jak np. balony cyfry bądź je wykonać, tak jak wspominany wianek.