symbol narodowy flaga polski

Swetry to idealna część garderoby na jesień i zimę. Nosimy je w różnych fasonach i kolorach. Dodatkowo są one ciepłe i możemy je dopasować do każdej stylizacji. Ostatnio bardzo modna na polskim rynku jest odzież patriotyczna, a w szczególności swetry.

Wiele sklepów internetowych oferuje szeroki wybór swetrów patriotycznych. Możemy je kupić w różnych kolorach, zarówno damskie i męskie. Każdy po chwili poszukiwań może znaleźć coś, co będzie mu odpowiadać. Spotkamy zarówno swetry z motywem biało-czerwonej flagi Polski (jak na fotografii poniżej), orzełka, godła. Takie logo może być prawie niewidoczne lub zajmować centralne miejsce na ubraniu.

polski sweter patriotyczny
Modny sweter patriotyczny dostępny w surgepolonia.pl.

Zadbaj o jakość swetra

Przed zakupem swetra warto najpierw sprawdzić jego skład materiałowy. Najlepsze są naturalne tkaniny, np. wełna, moher, alpaka, bawełna. A należy unikać materiałów takich jak akryl, czy poliester. Sweter zrobiony ze 100% akrylu może się kulkować już po pierwszym ubraniu, a po praniu skurczyć lub rozciągnąć. Dodatkowo w takich swetrach szybciej się spocimy, skóra w nich nie oddycha. Natomiast zakup swetra z wełny, kaszmiru, alpaki będzie dobrą inwestycją na wiele lat.

Może nowy pomysł na prezent?

Swetry patriotyczne możemy kupić także na prezent dziecku. Dzięki temu, dziecko może zacząć interesować się historią. Tym bardziej, że na rynku odzieżowym znajdziemy także swetry z motywem powstania warszawskiego. Takie hasła jak: „Pamięć to twarda skała – Bohaterom wieczna Chwała”, „Pamiętamy Warszawa ’44” sprawiają, że chce się wgłębić w tą historię i poznać jej szczegóły. Dziecko należy również uczyć historii w domu, a taki sweter może być dobrym wstępem.

Oprócz swetrów możemy kupić również koszulki, bluzy, breloczki, czapki, spodnie, spodenki, a nawet biżuterię z motywem patriotycznym. Również w wielu sklepach znajdziemy gadżety i akcesoria patriotyczne: kubki, kalendarze, puzzle, smycze, etui na telefon.

Odzież patriotyczna może być dobrym wstępem do nauki historii Polski. Kupując sweter, czy koszulkę z logiem powstania warszawskiego lub orzełka możemy zmotywować dziecko do nauki. Warto kupować dobrej jakości rzeczy – najlepiej z tkanin naturalnych, a unikać sztucznych. Najlepszym materiałem jest wełna, kaszmir, moher, bawełna. Swetry patriotyczne mogą być dobrym uzupełnieniem całej stylizacji.