umywalki ceramiczne łazienkowe

Wybór ceramiki łazienkowej nie powinien być przypadkowy. To detale decydują o stylu łazienki, a także o jej funkcjonalności, łatwości utrzymania w czystości i innych. Na szczęście w sklepach znaleźć można wiele modeli umywalek ceramicznych, zarówno w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, jak i o tradycyjnym wyglądzie lub nawiązującym do stylu vintage.

Dlaczego umywalki ceramiczne?

W sklepach znajdziemy wiele różnych umywalek stworzonych z różnych materiałów od szkła,. Przez metal aż po kamienie naturalne. Najczęściej jednak sięga się po umywalki ceramiczne. Wynika to zarówno z atrakcyjnej ceny umywalek, szerokiego wyboru, jak i względnej trwałości

Rodzaje umywalek łazienkowych

Umywalki ceramiczne podblatowe

Umywalki podblatowe jak sama nazwa wskazuje klejone są pod blatem, tak że żaden element konstrukcyjny umywalki nie znajduje się nad blatem. Pośród blatów odpowiednich do takiej umywalki, wymienia się te wodoodporne: granit, marmur lub beton. Z racji tego, że pod umywalkę wycina się specjalnie dostosowany otwór, sprawia że w razie usterki umywalki, trudno będzie ją zastąpić nową.

Umywalki ceramiczne wolnostojące

Umywalki stojące to samodzielne konstrukcje. Wykonane są z jednolitego materiału. Tradycyjnie sama umywalka podtrzymywana jest przez małą kolumnę, która znajduje się pod zlewem. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady, otóż pod umywalką nie ma miejsca na szafkę, a zatem w małych łazienkach, gdzie liczy się każdy centymetr nie będzie to dobry wybór.

Umywalki nablatowe

Najpopularniejszym modelem umywalek są dzisiaj te nablatowe. Umieszcza się je jak nazwa wskazuje na powierzchni blatu. Niekiedy umywalka jest częściowo wpuszczona w blat, jednak wciąż zostaje dużo miejsca pod nią. Zlewozmywaki są wykonane z różnych materiałów, takich jak ceramika, szkło, kamień i wiele innych. Przykłady umywalek nablatowych można znaleźć pod adresem https://www.arbolazienki.pl/umywalki-ceramiczne

Umywalki podwieszane

Umywalki wiszące są montowane bezpośrednio przy ścianie, a dokładniej do ściany. Pomaga to oszczędzić miejsce na podłodze w mniejszych łazienkach. Do montażu takiej umywalki nie jest potrzebny blat, zatem jest do doskonałe rozwiązanie w niewielkich pomieszczeniach np. toaletach, których powierzchnia nie przekracza zazwyczaj 2,5 m kwadratowego.