abba

Muzyka w Szwecji jest od zawsze na wysokim poziomie. To kraj, w którym rynek muzyczny jest kilkukrotnie większy niż w Polsce, mimo że mieszka tam czterokrotnie mniej ludzi. Prawdziwą perłą w koronie Szwecji jest ABBA. Zespół powstał na początku lat siedemdziesiątych XX wieku. Do projektu dołączyła czwórka muzyków już z pewnym bagażem doświadczeń w branży. W sklepie z muzyką znajdziecie twórczość muzyków w wersji CD, DVD i winylowej.

Początki grupy muzycznej

Młodzi muzycy z wielkim aspiracjami. Chyba każdy zespół zaczyna podobnie. Tak samo było w przypadku ABBY. Wielką karierę rozpoczęli dość szybko. Zaledwie 2 lata po założeniu grupy muzycznej, ABBA zgłosiła się do Konkursu Piosenki Eurowizji w 1974 roku. Oczywiście, konkurs zakończył się zwycięstwem zespołu za pośrednictwem utworu Waterloo, który otworzył im furtkę do koncertowania po całej Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Na szczęście, każdy kolejny utwór zespołu okazywał się być wielkim hitem. Dzięki temu grupa była w stanie utrzymać swoją popularność na całym świecie. Kolejne piosenka – Honey, Honey trafiła do pierwszej trzydziestki amerykańskiego Billboardu, co można było uznać za ogromny sukces. Następnie nadszedł czas posuchy. Kilka kawałków zespołu nie miało już takiej siły przebicia. W 1975 roku została wydana jednak SOS i Mamma Mia. To oznaczało nic innego jak powrót zespołu na szczyt i do ze zdwojoną siłą. Kolejne piosenki dorównywały już poziomem do swoich poprzedników i tylko zapewniły środowisko muzyczne o sile i talencie Abby na arenie międzynarodowej.

Abba dzisiaj?

Zespół, mimo że nie gra już ze względu na rozpad stał się prawdziwą legendą muzyki rozrywkowej na świecie. Kawałki Abby są nucone przez wszystkie pokolenia na całym świecie. Nieznany zespół ze Skandynawii wkroczył na szczyt. To Abbie zawdzięczamy wiele udanych imprez i nie tylko. Na podstawie twórczości zespołu powstały dwie części filmu Mamma Mia z Meryl Streep w roli głównej. Musical okazał się światowym hitem!

Sklep z muzyką Abby

Jeżeli szukasz płyt i albumów Abby z lat 70-tych XX wieku to znajdziesz je bez problemów w sklepie z muzyką www.cd-dvd-vinyl.pl/. Płyty dostępne w formacie CD, DVD i winylowym. Nie ma co ukrywać, że twórczość zespołu ABBA jest ponadczasowa, dlatego jest tak samo aktualna dzisiaj jak to miało miejsce prawie 50 lat temu.