Uszczelki samochodowe to ten element, który zwykle traktowany jest mocno po macoszemu. Brak odpowiedniej pielęgnacji uszczelek sprawia, że szybko się zużywają i pękają, a co za tym idzie – konieczny jest kolejny ich zakup. A warto wiedzieć, że średni koszt wymiany takiej uszczelki t nawet kilkadziesiąt złotych (a zdarzają się również uszczelki bardzo drogie). Jak zatem prawidłowo dbać o uszczelki, aby wystarczały nam na jak najdłuższy czas oraz aby funkcjonowały prawidłowo?

Uszczelki do turbo – prawidłowa pielęgnacja

W wielu aspektach życia sprawdza się stara prawda, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podobnie sprawa ma się w przypadku uszczelek. O wiele korzystniejsze dla naszego portfela będzie, jeśli nauczymy się odpowiednio pielęgnować i dbać o uszczelki turbo.  Choć zima powoli mija, warto pamiętać, że trzeba unikać zamarzania uszczelek. Bardzo zimne noce mogą zdarzyć się również podczas innych pór roku, a takie regularne wychładzanie uszczelek (wówczas ich tworzywo twardnieje i pęka), może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie uszczelek. 

Jakie preparaty kupować?

Zwracajmy uwagę na środki, które mają funkcję natłuszczania. Świetnie ochronią one uszczelki samochodowe przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych, takich jak właśnie mróz, a nawet deszcz. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych produktów. Najbardziej popularna jest wazelina, którą praktycznie każdy ma w domowej apteczce. Kosztuje parę złotych, a ma świetne działanie ochronne! Oliwka dla dzieci albo gliceryna w płynie również doskonale się sprawdzi. Jeżeli jednak wolimy profesjonalne produkty, to postawmy na specjalistyczne środki w sprayu, które można kupić na stacji benzynowej oraz w każdym w warsztacie samochodowym. W przypadku profesjonalnych produktów trzeba liczyć się z faktem, że koszt będzie nieporównywalnie większy, niż w przypadku domowych sposobów. Może wynosić on nawet kilkadziesiąt złotych za opakowanie.

Uszczelki gumowe od firmy Admet

Nadchodząca wiosna to dobry moment, aby bliżej przyjrzeć się naszym uszczelką. Zwykle po zimie są dość w kiepskim stanie. Dlatego też może okazać się, że jedynie wymiana uszczelek gumowych na nowe będzie jedynym rozwiązaniem. Jeżeli tak się okaże, to nie ma co panikować. Tylko zadbać już o nowe uszczelki i odpowiednio je natłuszczać i pielęgnować. Doskonałej jakości uszczelki motoryzacyjne oferuje Producent Admet. W ofercie posiada warianty, które są dostosowane do różnych modeli samochodów, dzięki czemu jeszcze lepiej uszczelki będą zabezpieczać nasz pojazd. Szczegółowe informacje dostępne na http://www.admet.com.pl/.