linkbuilding

Wyjaśniając termin link buildingu to nic innego jak linki prowadzące do naszej strony. Jest to jedna ze strategii pozycjonowania. Link building to proces którego celem jest to aby strony www łączyły się ze sobą. Dlatego? Po to by Google wiedziało, że pozycjonowana strona jest wartościowa. Dobre linki mają wpływ na czynnik rankingowy w wynikach wyszukiwania. Zatem im więcej dobrych linków tym lepiej dla naszej strony.

Tworzenie linków

Linki skuteczne to takie, które są zamieszczane naturalnie. Chcąc pozycjonować strony www powinniśmy przede wszystkim zadbać o to by pozycjonowanie i seo było wykonane w sposób etyczny. W przeciwnym razie możemy narazić pozycjonowaną stronę na karę od Google. Ta z kolei może powodować duże spadki bądź jej całkowite usunięcie z indeksu wyszukiwania.

Tworzenie naturalnych linków jest trudnym, czasochłonnym procesem. Nie wszystkie linki są sobie równe. Na linkowaniu znają się przede wszystkim specjaliści od seo i specjaliści dla których pozycjonowanie jest codzienną pracą. Lata doświadczenia w branży seo pozwalają na zdobywanie przez nich dobrych wartościowych linków.

Strategie linkowania

Istnieje wiele sposobów na zdobycie linków oto niektóre z nich:

Tworzenie treści

Dużą wartość na stronie mają treści, bardzo ważne by były atrakcyjne, niepowtarzalne i wysokiej jakości takie które będą angażować klientów do tego by polecać naszą firmę kolejnym osobom. Wiele zależy również od samej rozpoznawalności marki i jej reputacji, jeśli mamy dobre produkty czy dobrze świadczymy usługi z pewnością znajdzie to swój odzew.

Zamieszczanie recenzji

Dobrą formą zdobycia linków jest umieszczenie naszego produktu bądź usługi tam gdzie szukają tego potencjalni klienci. Warto więc swój produkt, usługę lub stronę przed wpływowymi osobami z Twojej branży bądź osobami z dużymi społecznościami.

Linki partnerskie

Warto rozeznać się w swojej branży i podjąć współpracę z kimś o pokrewnej branży. Budowanie linków zajmuje mnóstwo czasu, wymaga także sporej wiedzy w zakresie seo i pozycjonowania. Na efekty czasem przyjdzie nam dłużej poczekać. Jednak w tym wszystkim bardzo istotne jest aby nie iść na skróty i nie kusić się na oferty wymiany linków, czy zautomatyzowanego zakupu linków.

seo

Współpraca z Agencją

Wiedza na temat linkowania nie wystarczy by wypozycjonować stronę firmową. Lepiej powierzyć ją w ręce specjalistów którzy oferują kompleksowe pozycjonowanie. Katowice, Śląsk w tych lokalizacjach znajduje się najwięcej agencji marketingowych oferujących pozycjonowanie. Przy współpracy z agencją marketingową można zdziałać dużo więcej niż w przypadku gdy chcielibyśmy sami linkować. Specjaliści od seo na pewno lepiej dopasują wszelkie działania związane z poprawą pozycji w wyszukiwarce. Mogą zalecić np. pozycjonowanie ogólnopolskie bądź też pozycjonowanie lokalne z frazami na dane miasto np. “pozycjonowanie Katowice”, „pozycjonowanie Śląsk” w zależności od tego gdzie nasza firma ma swoją siedzibę.

Dobrą ofertę pozycjonowania i działań seo można znaleźć na stronie https://pozyskajklienta.pl/ – Be Perfect to firma z dużym doświadczeniem i obdarzona dużym zaufaniem wśród wielu znanych firm.