Kiedy przychodzi czas na zakup samochodu, masz do wyboru wiele różnych opcji. Musisz nie tylko wybrać markę i model samochodu, ale także zdecydować, czy chcesz kupić nowy, czy używany samochód.

To bardzo istotna  ważna decyzja, która może mocno wpłynąć na twoje finanse w ciągu najbliższych kilku lat. Jeśli zdecydujemy się na zakup nowego samochodu zapewne będzie to jedna z największych inwestycji jaką dokonamy.

Gwarancja na samochód

Jeśli kupujemy nowy samochód z salonu mamy pewną gwarancję, przeważnie dostajemy gwarancję producenta, która obejmuje średnio od 3-5 lat, zdarza się i tak, że pojazdy mają 10-letnią gwarancję na zespół napędowy (silnik i skrzynię biegów) albo i tak, że sprzedawca oferuje nawet przedłużoną gwarancję po upływie daty ważności producenta. Odchodzi zatem problem z ewentualnymi naprawami samochodu.

Najnowsza technologia

Kolejną zaletą jest to, że nowe samochody tworzone są w oparciu o najnowsza technologię. Co oznacza, że możemy wybrać samochód, który ma niskie spalanie, jest ekonomiczny, posiada ciekawy design. Wystarczy wspomnieć o marce Skoda, która wypuszcza na rynek coraz bardziej innowacyjne samochody cieszące się dużym uznaniem u klientów. Skody na przestrzeni ostatnich lat stały się jednymi z częściej wybieranych marek w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo jeśli chodzi o samochód na raty – Skoda ma posiada jedne z lepszych ofert nie tylko zakupu na raty ale także leasingu. Nowe modele Skody dostępne na stronie dealera: https://autosliwka.pl

fot: nowy model Skody

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo  w miarę jak przepisy bezpieczeństwa pojazdów stają się coraz bardziej restrykcyjne, stąd też producenci samochodów są zmuszeni zmienić sposób budowania pojazdów i systemy bezpieczeństwa, w które są wyposażone. Przykładowo w nowych samochodach marki Skoda istnieje możliwość monitorowania ciśnienia w oponach, w niektórych modelach jest także system monitorowania martwego pola tempomat i asystent hamowania.

Względy estetyczne

Kupując nowy samochód możemy wybrać sobie wymarzony kolor model. Możemy też wybrać wyposażenie. Nowoczesne samochody mają prezencję, zdecydowanie jest się czym pochwalić. Nowe wnętrze jak i sama bryła jest estetyczna i eleganckie, ale zaskakuje wykończeniem.