Wybierając meble do salonu warto rozważyć zakup narożnika. Na dzisiejszym rynku mamy szeroki wybór rożnych modeli tapicerowanych i skórzanych. Dzięki temu w łatwy sposób możemy dobrać model dostosowany do wystroju wnętrza, wielkości pomieszczenia i naszych indywidualnych preferencji.

Wielkość narożnika

W zależności od wielkości pomieszczenia, którym dysponujemy, wybieramy też wielkość narożnika. Powinniśmy mieć na uwadze wymiary przed rozłożeniem i po rozłożeniu. Zbyt duży narożnik w stosunku do wielkości pomieszczenia może sprawić, że będzie w nim zbyt mało miejsca. Warto mieć to na uwadze.

Klasyka kontra nowoczesność

Narożnik powinien być dopasowany do wyglądu reszty pomieszczenia i domu. Jeśli zaś projektujemy całość pomieszczenia od początku mamy pełny wybór pomiędzy klasyką a nowoczesnością. Szeroki wybór różnych narożników możemy znaleźć u producenta mebli skórzanych i tapicerowanych Meble Górecki.

Kolorystyka i wybór dodatków

Planując wybór mebla powinniśmy też dobrze przemyśleć kolor obicia i rodzaj materiału. Ciekawą opcją jest wybór narożnika w odważnym kolorze (np. pomarańczowy), który ożywi pomieszczenie i doda mu charakteru. Możemy też postawić na skórę, która będzie łatwa w czyszczeniu i przyjazna dla alergików. Innym rozwiązaniem jest obicie tkaniną. Jest przyjemniejsza w użytkowaniu, ale trzeba poświecić więcej czasu na jej czyszczenie. Dopełnienie aranżacji wnętrza można osiągnąć dzięki narzutom i poduszkom w ciekawych wzorach i kolorach.