Rynek pracy stale się zmienia, prawodawcy poszukują i chętniej zatrudniają specjalistów i osoby z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. O ile doświadczenie to coś co trudno nadrobić, o tyle zdobycie tytułu specjalisty jest dużo łatwiejsze. Pomocne w tym okazuje się być uczestnictwo na różnego typu szkoleniach, podjęcie edukacji na studiach podyplomowych. Ich wybór nie jest łatwym zadaniem szczególnie, że większość uczelni oferuje bogatą ofertą edukacyjną – zdecydowanie jest w w czym wybierać.

Sprawdź ofertę studiów

Wybór specjalizacji nie zawsze jest oczywisty. Absolwenci przeważnie sugerują się wyborem specjalizacji, która jest popularna na rynku pracy. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe BHP, o specjalności kadry i płace. Te, które ostatnim czasem zyskują popularność to bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminalistyka, a więc specjalizacje po których można podjąć zatrudnienie w zawodach mundurowych. Nie na każdej uczelni oferta studiów podyplomowych jest taka sama. Jeśli więc chcemy kształcić się w konkretnej specjalizacji sprawdźmy czy wybrana przez nas uczelnia oferuje studia podyplomowe na wybranych przez nas kierunku.

Co w programie studiów podyplomowych?

Przy wyborze studiów podyplomowych dobrze jest również zwrócić uwagę na to w jakim trybie prowadzone jest nauczanie – dziennym czy zaocznym. To cenna informacja zwłaszcza dla tych osób, które chcą połączyć studia pracą. Równie ważna będzie informacja – co znajduje się w programie nauczania, jak wygląda profil nauczania i co jest w programie studiów podyplomowych. Podejmując studia podyplomowe bhp, na specjalności kryminalistyka, czy studia podyplomowe na specjalności kadry i płace taka wiedza o programie nauczania może być dla nas przydatna. Musimy mieć na uwadze, że te wspomniane wyżej specjalizacje są w dużej merze nastawione na zdobycie umiejętności praktycznych. Zainteresowanych podjęciem studiów podyplomowych zachęcamy do zapoznania się z ofertą uczelni WSZOP (Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach) – https://wszop.edu.pl