kuchnia

2020 rok przyniósł ze sobą nowe trendy, także w aranżacji wnętrz. Co w tym roku jest modne w kwestii projektowania kuchni? Na jakie style i rozwiązania warto postawić? Tego dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do czytania!

2 w 1

Od zawsze kuchnia była sercem domu. To pomieszczenie służące nie tylko do przygotowania posiłków, ale też do wspólnego spędzania czasu. To przestrzeń, w której najczęściej spotykamy się z innymi domownikami, rozmawiamy, a niejednokrotnie czytamy gazetę/książki, a dzieci odrabiają tam nawet zadania domowe.

W 2020 roku projektanci chcą jeszcze bardziej podkreślić wielofunkcyjność tego pomieszczenia, dlatego też modne jest w tym roku łączenie kuchni z salonem. Otwarta kuchnia skraca dystans i usprawnia przemieszczenia się między innymi strefami domu lub mieszkania, a co więcej sprzyja integracji rodzinnego życia. 

Japandi stylem, który króluje w 2020 roku

Japandi, czyli połączenie stylu skandynawskiego z japońską zasadą wabi-sadi, pojawił się kilka lat temu, ale dopiero w tym roku zyskał sporą popularność.

Styl charakteryzuje się powściągliwością (zresztą z której słynie Japonia) i dąży do minimalizmu przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. W japandi niewiele znajdziesz dekoracji, a jeśli już to są one wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, wiklina czy bambus. Zresztą ten styl ceni takie rozwiązania, więc kamień lub rattan są chętnie wybierane. Pamiętaj o tym, jeśli wybierasz kuchnie na zamówienie w Sosnowcu lub innym mieście – http://www.vena-kuchnie.pl/sosnowiec-kuchnie-na-zamowienie/.

Neo mint kolorem tego roku

Kolorem 2020 roku jest neo mint, czyli odcień pastelowej zieleni. Poinformowało o tym WGSN, czyli najpopularniejsza agencja na świecie, która na co dzień zajmuje się przewidywaniem trendów.

Dlaczego akurat neo mint wygrał? Wiele osób tłumaczy to… neutralnością koloru. Kolor nie tylko pozytywnie nastraja, ale też podoba się zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Przywodzi też na myśl naturę, która w 2020 roku też będzie odgrywać spore znaczenie, wliczając w to projektowanie wnętrz.