karma dla kota

Lecznicze karmy dla kotów zapewniają wszystko, czego potrzebuje pupil. Wybierając dobrej jakości, kompletną karmę dla kotów renomowanej marki, możemy mieć pewność, że kot otrzymuje wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Jednak to nie jedyna dobra zaleta karm leczniczych. Warto również wspomnieć o kilku niezwykle istotnych aspektach, które przemawiają za tym, że warto je kotom podawać.

Karmy dopasowane do wieku

Wybierając karmy lecznicze dla kotów możemy mieć pewność, że pupil otrzyma pokarm który będzie dopasowany przede wszystkim do wieku a więc do potrzeb rozwojowych. Koty na każdym etapie swojego życia potrzebują inaczej skomponowanego menu. Wystarczy tutaj porównać potrzeby żywieniowe małych kociąt a dorosłego kota. Inne zaś będzie wykonywać kot po sterylizacji a kot który będzie miał 10 lat.

Na karmach nie musisz się znać!

Czasem duża dostępność karm dla kotów przyprawia właścicieli o zawrót głowy, kompozycje smakowe, karmy suche, mokre, czasem ciężko wskazać na ten idealny produkt. Chcąc podać pupilowi dobrej jakości jedzenie nie musimy posiadać weterynaryjne wiedzy. Większość producentów karm takich chociażby jak Royal Canin czy Calibra (karmy dla kota) umieszczają na opakowaniach nie tylko  informację dotycząca składu produktu ale i to dla jakiego wieku dedykowana jest karma. Na opakowaniach można znaleźć zwykle informację: junior, adult, sterille – każda z nich odwołuje się do odpowiedniej grupy wiekowej kociąt.

Prawidłowe żywienie

Jak powszechnie wiadomo, chcąc zapewnić kotom prawidłowe funkcjonowanie i rozwój niezwykle, ważne jest jego prawidłowe żywienie. Karmy lecznicze są w stanie zagwarantować kotom pełno porcjowy posiłek dodatkowo wzbogacony o witaminy i mikroelementy. Jeśli chodzi o typ karmy specjaliści są raczej zgodni – zalecają lecznicze karmy ale…suche. Wielokrotnie podkreślają, że mają one zdecydowanie lepszy skład od tych, które można znaleźć w karmach mokrych. Zaś wśród najlepszych producentów karm suchych należy wymienić tutaj: Royal Canin, calibra karma dla kotów vd cat gastro, eukanuba vd intestinal. W sprzedaży prowadzi je sklep zoologiczny Weterynaryjny.pl.