Nadmierna senność i zmęczenie to dość powszechne problemy, które mogą wpłynąć na jakość naszego życia a także zdrowie. Osoby, które zmagają się z nadmierną sennością nierzadko odczuwają trudności z koncentracją, co utrudnia wykonywanie zadań i prowadzi do poczucia frustracji. Chroniczne zmęczenie może wpłynąć negatywnie na codzienne czynności, takie jak praca, szkoła czy życie rodzinne.

Ciągłe zmęczenie i senność – poznaj przyczyny tych dolegliwości

Przyczyn ciągłego zmęczenia i senności można upatrywać w czynnikach zarówno fizjologicznych i psychologicznych. Jednym z najczęstszych przyczyn okazuje się bezdech senny. Może on prowadzić do częstych wybudzeń i przez to utrudnić regenerację organizmu. Przez co w dzień możemy odczuwać zmęczenie i niewyspanie. Powodem ciągłego zmęczenia i senności mogą być również wszelkiego rodzaju zaburzenia snu w tym również niedobór snu. Niedostateczna ilość snu jest jedną z najczęstszych przyczyn nadmiernego zmęczenia i senności w ciągu dnia. Dorosłemu człowiekowi potrzeba około 7-9 godzin snu każdej nocy, aby cieszyć się zdrowiem i energią w ciągu dnia.

Dość często przyczyną nadmiernej senności są przyjmowanie leków. Jak się okazuje leki (uspokajające, przeciwbólowe, antydepresanty, leki na alergię) mogą powodować senność i zmęczenie jako skutki uboczne.

Stres a ciągłe zmęczenie i senność

Mówiąc o nadmiernej senności wiemy, że może być ona przyczyną wielu dolegliwości zarówno tych psychologicznych jak i fizjologicznych. Jak się okazuje stres jest jednym z czynników prowadzących do nadmiernego zmęczenia i senności. Dzieje się tak dlatego że stres powoduje wzrost poziomu kortyzolu, co prowadzi do zmęczenia organizmu i wpływa negatywnie na jakość snu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o przyczynach nadmiernej senności? Ciekaw porady medyczne znajdziesz na stronie http://zaburzeniasnu.info/zmeczenie-i-sennosc-przyczyny/