Tanie meble ogrodowe da się kupić, zwłaszcza po sezonie. Wiele sklepów z meblami ogrodowymi mają specjalne oferty outletów i promocji, dzięki czemu luksusowe meble, można zakupić nawet po połowie ceny. Dzięki temu możemy niewielkim kosztem przygotować się na sezon letni i spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny na naszym tarasie. 

Meble z technorattanu – co to jest technorattan? 

Meble z technorattanu są najczęściej wybieranym wyposażeniem ogrodu. Powodów jest kilka, ale nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych jest bardzo duża odpornosc technorattanu na jakiekolwiek zniszczenia. Niezależnie od tego czy zostawimy meble technorattanowe na upale czy też na dużym mrozie – z tego typu meblami nie powinno się stać nic złego. Czym więc jest ten odporny materiał? Technorattan wykonany jest z włókien polietylenowych, które mogą być płaskie, półokrągłe lub okrągłe. Meble z okrągłego technorattanu najlepiej imitują naturalny rattan a nawet wiklinę. Im bardziej okrągły technorattan, tym cena jest wyższa, dlatego też zwłaszcza komplety z okrągłego i półokrągłego technorattanu warto zakupić w outlecie lub na promocji. 

Zalety technorattanu? 

Meble technorattanowe są dostępne w niemal każdej formie. Do wyboru mamy zestawy wypoczynkowe, stoły z krzesłami, leżanki i narożniki. Wybór jest naprawdę ogromny, a meble technorattanowe nie tylko wyróżniają się pięknym designem, który doskonale będzie pasować zarówno do klasycznych, rustykalnych jak i nowoczesnych tarasów, ale są też bardzo wygodne. Dodatkowo, meble technorattanowe nie wymagają tak porządnej konserwacji jak innego rodzaju meble ogrodowe. Wystarczy przetrzeć je mokrą szmatką, a z pewnością zniknie większość zanieczyszczeń. Jeśli nasze meble potrzebują większego odświeżenia, na rynku znajdują się specjalne środki, jednak często ścierka lub myjka pod ciśneiniem wystarczy aby utrzymać meble technorattanowe w idealnym stanie. Dlatego też, biorąc pod uwagę jak wiele zalet mają tego typu meble, warto zwracać uwagę na wyprzedaże, aby móc cieszyć się ich komfortem przez lata. W sklepie Bel Giardino, można znaleźć szeroką ofertę tanich mebli technorattanowych: https://www.belgiardino.pl/16-promocje-outlet