urządzenia dla osób niepełnosprawnych ruchowo

W ofercie firm zajmujących się produkcją rozwiązań dla osób niepełnosprawnych ruchowo niezwykle często są innowatorskie urządzenia, takie jak windy ułatwiające poruszanie się takim ludziom. Oto kilka cennych informacji na ich temat.

Windy dla niepełnosprawnych to większa niezależność

Za sprawą wind dla niepełnosprawnych można bez problemu pokonać różnice wysokości wynikającą z różnic poziomów. Osoby poruszające się na wózkach mogą samodzielnie i bez niczyjej pomocy pokonać barierę, która wcześniej uniemożliwiała im funkcjonowanie samodzielne. Dzięki niewielkim rozmiarom można zastosować je w miejscach, w których wcześniej nie przewidziano wstawienia takiej konstrukcji.

Windy dla niepełnosprawnych a inne urządzenia

Windy dla osób niepełnosprawnych są ciekawą alternatywą dla takich urządzeń jak schodołazy czy krzesełka poruszające się na szynie przymocowanej nad schodami lub na nich. Windy pozwalają na to, aby razem z niepełnosprawnym podróżował również jego opiekun. Co również istotne mogą być mocowane również na zewnątrz, a niepełnosprawny nie musi zsiadać ze swojego pojazdu, żeby z takiego udogodnienia skorzystać.

Napęd w windach dla niepełnosprawnych

Na rynku znajdziemy kilka typów napędów, które posiadają oferowane windy. Zależy od tego budowa samych urządzeń, a także ich parametry. Najczęściej spotyka się windy z napędem elektrycznym. Ich praca jest niemal niesłyszalna i nie potrzebna jest maszynowania.

W windach spotkamy także, choć już nieco rzadziej, napęd śrubowy. Rozwiązania typu widuje się w budynkach mieszkalnych, szkołach czy biurach. Maja one własną konstrukcję samonośną i co ważne są tanie w ekspoloatacji.

Więcej informacji na temat tego typu urządzeń przeczytać można na stronie https://www.windydlaniepelnosprawnych.com.pl