Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła naszą rzeczywistość także pod względem spędzania wolnego czasu. Bowiem stoki narciarskie również muszą dostosowywać się do rządowych regulacji. Bazując na aktualnych przepisach wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju ośrodki narciarskie wprowadziły dodatkowe procedury, które pozwolą bezpiecznie korzystać ze stoków. O jakich zasadach mowa? Czego należy się spodziewać na stoku? Sprawdź dalszą część artykułu a znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jakich zasad bezpieczeństwa należy się spodziewać?

Pierwszą kwestią na jaką należy zwrócić uwagę jest częste mycie oraz dezynfekowanie rąk. Dozowniki z płynem można spotkać przy wejściu na wyciąg narciarski, przy kasach czy też innych obiektach. Kolejną zasadą bezpieczeństwa jest zasłanianie ust oraz nosa. Nie musi to być maska, ale nawet kominiarka, która zapewni bezpieczeństwo na stoku. Warto zwrócić uwagę, aby zawsze zasłaniać usta i nos przed kaszlem. Dzięki temu nie zarazimy innych. Dotykanie twarzy rękawicami również nie jest wskazane. Bowiem bakterie i wirusy łatwo przenoszą się takim sposobem do naszego organizmu. Większość ośrodków narciarskich umożliwia płacenie kartą, dzięki czemu nie musimy wymieniać się gotówką. Mimo, że jazda na snowboardzie to spędzanie czasu na powietrzu to również warto zachować dystans od drugiej osoby. Bowiem podczas stania w kolejce również jest możliwość zarażenia się.

Sklep ze sprzętem snowboardowym – na jaki warto postawić?

Sprzęt snowboardowy gwarantuje bezpieczną zabawę na stoku. Dlatego powinien być on zamówiony od najlepszego producenta, który oferuje profesjonalne i solidnie wykonane sprzęty. Na szczególną uwagę zasługuje zasługuje sklep ze sprzętem snowboardowym BornonBoard, ponieważ oferuje uniwersalne gogle snowboardowe, dzięki którym będziemy mogli poczuć się bezpiecznie na stoku. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj na stronę internetową podlinkowaną powyżej.