Motoreduktory do maszyn rolniczych

Motoreduktory to bezobsługowe maszyny napędowe ogólnego przeznaczenia. Na stałe zostały zintegrowane ze sobą takie elementy jak napęd z przekładnią mechaniczną lub też kilkoma przekładniami. Głównym celem wykorzystania motoreduktorów w aplikacjach przemysłowych jest zredukowanie obrotów maszyny napędzającej. Wszystko to dzięki swoim zaletom, które zostaną omówione poniżej.

Zalety stosowania motoreduktorów

Główną zaletą motoreduktorów jest ich kompaktowa budowa. W efekcie czego motoreduktor zajmuje do kilkunastu razy mniejszą powierzchnię niż tak zwane rozproszone układy napędowe. Ułatwia to zabudowę a w wielu przypadkach ograniczonej przestrzeni ma ogromne znaczenie dla danej instalacji. Motoreduktory mają możliwość uzyskania bardzo wysokiego wypadkowego przełożenia, które w skrajnych przypadkach sięga nawet do kilkudziesięciu tysięcy. Co więcej motoreduktory pozwalają zredukować prędkość obrotową kilkaset razy. Jednocześnie w takim samym stopniu można zwiększyć moment obrotowy na wale wyjściowym. Warto zwrócić uwagę, że współcześnie oferowane motoreduktory charakteryzuje precyzyjność oraz cicha praca. Dzięki czemu zakres ich potencjalnego zastosowania jest dość szeroki.

Rodzaje motoreduktorów

W Polsce motoreduktory możemy podzielić ze względu na typ przekładni zębatej na ostatnim stopniu przełożenia. Do najbardziej popularnych rodzajów motoreduktorów możemy zaliczyć między innymi:

  • motoreduktory planetarne,
  • płaskie,
  • stożkowe,
  • ślimakowe,
  • walcowe.

Ze względu na rodzaj zastosowanego silnika możemy wyróżnić:

  • motoreduktory wyposażone w silniki DC z magnesami trwałymi,
  • motoreduktory wyposażone w silniki bezszczotkowe DC (BLD),
  • motoreduktory wyposażone w silniki indukcyjne AC,
  • motoreduktory wyposażone w silniki szeregowe/bocznikowe.

Gdzie można zakupić motoreduktory?

Obecnie wiele firm oferuje motoreduktory. Godną polecenia jest STM Polska, ponieważ posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie przekładni mechanicznych w tym motoreduktorów. Dzięki temu charakteryzują się one wieloletnią żywotnością. Firma STM zapewnia także profesjonalną pomoc techniczną oraz bezpłatne konsultacje. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej firmy, wejdź na stronę internetową pod linkiem: http://przekladnie-mechaniczne.pl/motoreduktor-motoreduktory/