Coraz więcej ludzi chce prowadzić zdrowy tryb życia, zaczyna się dobrze odżywiać i uprawiać sport. Pomysłów na aktywność fizyczną jest całe mnóstwo dość modny w ostatnim czasie stał jogging i jazda na rowerze. Nie brakuje także osób, które chcą zasmakować aktywności fizycznej z całą rodziną, dziećmi czy przyjaciółmi.

Idealnym pomysłem jest w tym przypadku boisko wielofunkcyjne – miejsce na którym można uprawiać różnego typu sport- grać w piłkę, w gry drużynowe, grać w tenisa czy piłkę siatkową. Oczywiście wszystko zależy od tego jak skonstruowane jest boisko wielofunkcyjne czy jest ono w stanie pomieścić kilku sportowców czy można na nim jednocześnie grać w piłkę i np w tenisa. Chodzi tutaj przede wszystkim o to czy posiada wydzielone strefy.

Gdzie można spotkać tego typu boiska

Boiska wielofunkcyjne można spotkać głównie przy placówkach szkolnych, orlikach, przy kompleksach rekreacyjno sportowych. Ostatnio bardzo często przy hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Zatem nawet jadąc na upragniony urlop można zasmakować aktywności sportowej. Oczywiście to nie jedyne miejsca w których budowane są boiska wielofunkcyjne, ich cena jest na tyle atrakcyjna, że bardzo często montowane są na prywatnych posesjach. Wiadomo nie są one aż tak duże jak przy kompleksach sportowych ale można na nich stworzyć miejsce do kilku dyscyplin sportowych. Bardzo często jest to miejsce zaadaptowane do gry w koszykówkę, badmintona czy tenisa. 

Miejsce warte swojej ceny

Ten typ boiska co prawda nie należy do najtańszych, bowiem wymaga zaadaptowania zwykle większego terenu niżeli w przypadku dedykowanych boisk sportowych. Mimo to boisko wielofunkcyjne jest opłacalną inwestycją, cena jaką trzeba zapłacić uwzględnia cały kompleks boisk, zatem na jednym terenie możemy mieć miejsce do wielu aktywności sportowych. Przykłady boisk wielofunkcyjnych można podejrzeć na tej stronie http://courty.pl- jest to firma która wykonuje tego typu inwestycje na zamówienie. Projektuje i wykonuje zlecone boiska wielofunkcyjne, przydomowe i komercyjne.