tablet graficzny

Tablety graficzne to urządzenia, które coraz częściej stanowią podstawę pracy dla grafików. Prosta obsługa oraz przystępna cena to główne zalety tych urządzeń. Jednak czy rozmiar ekranu tabletu ma znaczenie dla pracy profesjonalnego grafika? Jaki ekran jest najlepszy do tworzenia grafik?

Praca z dużym tabletem graficznym

Jeśli jesteś przyzwyczajony do tworzenia dzieł sztuki na płótnie lub papierze i lubisz duże, długie ruchy, które poruszają całą ręką, duży tablet może być właśnie dla Ciebie.

Ale duży rozmiar ma swoją cenę i nie chodzi tylko o pieniądze. Duże tablety są znacznie większe niż podkładka pod mysz, więc trzeba zrobić dużo wolnego miejsca na biurku, aby można było je postawić tam, gdzie jest i blokować dostęp do klawiatury. Następnym „problemem” będzie transport, jeśli chcielibyśmy pojechać z nim do zaprzyjaźnionej agencji, żeby tam pracować.

Mały ekran do tabletu graficznego

Jeśli dużo podróżujesz i chcesz pracować w różnych miejscach, takich jak kawiarnie, biblioteki czy zaprzyjaźnione agencje, mały tablet zapewni Ci największy komfort w kwestii noszenia go i wymagań przestrzennych do pracy. Łatwo go włożyć do torby na laptopa nie tylko dlatego, że jest mały, ale również dlatego, że jak wszystkie tablety tego typu jest płaski. Na ekranie laptopa lub monitora o skromnej rozdzielczości, takiej jak 1920 x 1080 pikseli, wystarczy niewielki rozmiar tabletu.

Mały tablet jest często więcej niż wystarczający do tworzenia układu lub gdy większość edycji grafiki obejmuje punkty kontrolne, przekształcenia itp., lub na przykład do retuszowania zdjęć. Jeśli chcesz pracować z większą precyzją, po prostu powiększ obraz na monitorze lub skorzystaj z trybu precyzji na tablecie.

Średni ekran w tablecie

Chociaż mały tablet może mieć więcej niż wystarczającą rozdzielczość, aby precyzyjnie sterować kursorem na ekranach o wielu rozmiarach, nie oznacza to, że człowiekowi zawsze łatwo jest umieścić wskaźnik we właściwym miejscu. W przypadku, gdy rozmiar naszego monitora zacznie rosnąć, może się okazać, że coraz trudniej jest nam sterować wskaźnikiem i musimy wykonywać bardzo małe i precyzyjne ruchy. Jeśli chcesz łatwiej kontrolować precyzyjny ruch wskaźnika, ale duży tablet męczy Twoją rękę i nie chcesz zajmować całego dostępnego miejsca na biurku, rozwiązaniem dla Ciebie pozostaje tablet średniej wielkości.

*Tablety graficzne od producenta huion dostępne są już w sklepie online na https://huion.com.pl/11-tablety-graficzne