Któż z nas nie chciałby się znaleźć na za kółkiem luksusowego samochodu. Prowadzenie BMW czy Audi zapewne potrafi być ekscytujące. Bowiem są to tak zwane marki premium, można więc oczekiwać, że zarówno komfort jazdy jak i wrażenia wizualne będą na pewno niezapomniane.

Według przeprowadzonych badań coraz większa grupa Polaków wybiera większe samochody nie tylko znanych ale przede wszystkim wiodących marek, które mają uznanie na rynku motoryzacyjnym. 

Zamiast kupna własnego – opcja wynajmu

Zakup samochodu wiąże się z niemałym kosztem a już zwłaszcza kiedy mamy na celowniku markę premium. Ich cena potrafi przyprawić o zawrót głowy. Marzenia o komfortowym i luksusowym samochodzie są jak najbardziej realne. Nie trzeba udawać się od razu do salonu czy dealera. Dużo bardziej opłacalnym wariantem okazuje się być po prostu wynajem samochodu. Jest to usługa pełna zalet, oto kilka z nich:

– wynajmując samochód luksusowy nie musimy martwić się o jego przechowywanie, gdyby był nasza własnością musielibyśmy zainwestować w garaż

– wbrew pozorom cena jaką trzeba zapłacić za wynajem nie jest wygórowana. Opłata za wynajem pojazdu marki premium waha się zwykle od 1000 – 1500 zł. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że w dużej mierze cena uzależniona jest od miasta. W dużych miastach takich jak Warszawa za taki wynajem zapłacimy więcej niżeli skorzystalibyśmy z wynajmu samochodów luksusowych w Katowicach.

– firmy wynajmujące samochody luksusowe mają w swojej ofercie bogatą flotę, jest w czym wybierać jeśli chodzi o samochody. W ofercie znajdzie się coś dla fanów miejskich samochodów luksusowych jak również dla tych którzy lubują się w luksusowych limuzynach.

– wypożyczalnie oferują zwykle elastyczne warianty wynajmu, mają do wyboru wynajem długoterminowy i krótkoterminowy

Jakie marki wynajmowane są najczęściej?

Jeśli chodzi o luksusowe samochody, tutaj wybór pada zazwyczaj na wynajem BMW i AUDI. Dlaczego?Obie marki słyną z wielu unowocześnień, można więc dostąpić jazdy w samochodzie, który nie tylko będzie niezwykle komfortowy ale przede wszystkim będzie posiadał wiele udogodnień w zakresie funkcjonalności.

Jeśli planujesz wynajem samochodu w wyborze może pomóc Ci firma Gold Cars. Firma ta na rynku motoryzacyjnym funkcjonuje już wiele lat i oprócz opcji wynajmu służy także fachowym doradztwem, tak aby ułatwić proces decyzyjny przy wyborze pojazdu.