Województwo podkarpackie jest najdalej wysuniętym województwem na południu Polski. Siedzibą władz województwa jest Rzeszów. Na terenie województwa znajduje się największy klaster związany z inwestycjami w przemyśle lotniczym zwanym Doliną Lotniczą.

Inwestycje nie są nastawione tylko na produkcję, ale także na procesy naukowo-badawcze. Poza Rzeszowem głównymi ośrodkami przemysłu są Mielec, Krosno czy Stalowa Wola. Dogodne warunki rozwoju dla inwestycji budowlanych dają też dwie strefy ekonomiczne – Euro-Park Mielec i Euro-Park Wisłosan oraz cztery parki przemysłowe i technologiczne. Poniżej przedstawione zostaną wybrane inwestycje budowlane w Rzeszowie

ST 55

Już wkrótce ma się rozpocząć budowa projektu mieszkalnego ST 55 w Rzeszowie, którego deweloperem jest spółka Szklane Tarasy. Budynek ma stać się nową wizytówką miasta. ST 55 będzie 17-piętrowym budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym o zróżnicowanych metrażach od 33 do 123 metrów kwadratowych. Na pierwszym i drugim pietrze znajdą się cztery lokale handlowo-usługowe, a w parterze i poziomie -1 miejsca garażowe. Atrakcją inwestycji będzie letnie kino plenerowe. Do ST 55 ma zostać przyłączona 60 metrowa ściana zieleni, która będzie pełniła funkcję naturalnego filtra powietrza i zostanie umieszczona wzdłuż wieżowca. Dodatkowo deweloper zadbał o miejsce zabaw dla najmłodszych oraz stację naprawy rowerów.

Capital Towers

U zbiegu alei Majora Wacława Kopisto i ulicy Podwisłocze powstaje nowa inwestycja budowlana w Rzeszowie w postaci kompleksu mieszkalno-usługowy Capital Towers. Zabudowa Capital Towers składa się z trzech budynków – budynek mieszkalny wielorodzinny B1, budynek mieszkalny wielorodzinny B2 i częścią usługową na parterze oraz budynek mieszkalny wielorodzinny C o powierzchni około 13 200 mkw. Obiekty mają od czterech do dwudziestu pięciu kondygnacji naziemnych. Więcej o Capital Towers dowiesz się odwiedzając stronę dewelopera Apklan.com

AK Business Park

Rozpoczęły się prace budowlane na działce przy alei Armii Krajowej w Rzeszowie, gdzie powstanie nowoczesny budynek biurowy AK Business Park. Biurowiec AK Business Park przy alei Armii Krajowej po wybudowaniu stanie się najnowocześniejszym budynkiem w tym mieście. Inwestycja o zróżnicowanej liczbie kondygnacji od 3 do 5 będzie miała kilka ukośnych brył i przeszklone fasady. Pod budynkiem znajdzie się 2-poziomowy garaż samochodowy.