kursy online

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa wstrząsnęły światem, w tym także wieloma branżami. Tradycyjna praca w biurze nie jest już tak powszechna. Coraz więcej firm przeszło na pracę zdalną. Sektor biznesowy, IT czy marketingu pracuje w domach już od wielu miesięcy. Co ciekawe, z powodzeniem. Ten system okazał się dobrym chociaż wiele osób miało na początku wątpliwości. Trener online to osoba, która wprowadzi Cię w świat prowadzenia szkoleń w sieci. Sprawdźmy jakie kompetencje powinien posiadać specjalista w dziedzinie kursów online. 

Zacznijmy od tego, że prowadzenie kursów w trybie online stało się ostatnio bardzo popularną formą dla wielu firm. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa poprzez nie spotykanie się w większych grupach na spotkaniach szkoleniowych. Trener online certyfikowany powinien znać się przede wszystkim na platformach i metodach prowadzenia zajęć, konferencji oraz różnego rodzaju spotkań. 

Prowadzenie kursów online

Wiedza jaką możemy nabyć podczas szkoleń jest niezbędna. Aktualnie wielu nauczycieli, wykładowców czy pracowników firm nie potrafi posługiwać się platformami e-learningowymi co staje się problematyczne. Jak temu zaradzić? Należy zapisać na specjalistyczne zajęcia, które uczą prowadzenia rozmów online. Czego możemy się dowiedzieć ze szkoleń? Nowo nabyte umiejętności pozwolą nam na zapoznania się z kilkoma platformami, które możemy dobierać wedle uznania. Uzyskamy informacje w jaki sposób korzystać z narzędzi dostępnych w wirtualnych pokojach. Będziemy w stanie tworzyć wirtualne spotkania dla mniejszych i większych grup. Dodatkowo nabędziemy kompetencje, które mają na celu pobudzenie uczestników do aktywności, czyli komunikacyjne metody aktywizujące. Ponadto zdobędziemy wiedzę w zakresie tworzenia ankiet i testów online. Wszystko to może okazać się dla nas przydatne. Prowadzenie kursów online jest zatem idealnym narzędziem do wykorzystania na co dzień w pracy i nie tylko. Znajomość chociażby podstaw jest aktualnie wymagane niemal wszędzie. 

Moderator – prowadzenie kursów online od zaraz?

Na ten moment nie znajdziemy wielu fachowców w zakresie prowadzenia kursów online dotyczących zaznajomienia się z platformami do tworzenia konferencji, rozmów z klientami i zajęć dydaktycznych. Za pomocą szkoły Moderator zdobędziesz wiedzę niezbędną do prowadzenia kursów online. Sprawdź jak wyglądają zajęcia online i zapisz się do grupy. Zostań certyfikowanym trenerem online od zaraz.