spodnie medyczne anillon

Fartuchy medyczne to podstawowy element ubioru większości osób będących personelem medyczny. Lekarze, ale również pielęgniarki noszą fartuszki. Oczywiście nie jest tu mowa o kitlach lekarskich, to zdecydowanie inna sprawa. Po fartuszki medyczne sięgają nawet gabinety urody, salony kosmetyczne i gabinety masażu.

Odzież medyczna

Na początek warto wspomnieć o tym, iż odzież medyczna dedykowana jest dla personelu medycznego. Często tworzy się ją z elanobawełny, ponieważ ta pozwala na odpowiednią wentylację, a dzięki właściwością elany, nie powstają zagniecenia i jest stosunkowo odporna na uszkodzenia.

Odzież medyczna kupowana jest przez personel pracujący w szpitalach, przychodniach, klinikach, prywatnych gabinetach, oraz domach spokojnej starości. Wszędzie tam gdzie ma się styczność z drobnoustrojami chorobotwórczymi oraz ciałem pacjenta, czy klienta. Wszystko dlatego, że odzież musi być przystosowana do prania w wysokich temperaturach oraz prasowania, bo to pozwala na zabicie większości bakterii i wirusów.

Fartuchy medyczne – charakterystyka

Fartuchy medyczne są częścią odzieży ochronnej dla personelu medycznego. Ich najważniejszą funkcją jest chronienie ciała pielęgniarki lub lekarza i pacjenta. Fartuszki podkreślać mają profesjonalny i schludny wygląd, tak aby personel medyczny wzbudzał zaufanie.

Stylowe fartuchy medyczne. Przykłady

Dobrym przykładem modnych fartuszków medycznych są te ze stójką zamiast kołnierza. Ostatnimi czasy wróciły z powrotem do łask. Popularne są wciąż klasyczne modele z kołnierzem oraz te z dekoltem w kształcie litery V, które doskonale wysmuklają szyję i całą sylwetkę.

Gdzie kupić ładny fartuch?

Wiele ciekawych modeli fartuchów o różnych krojach i w wielu kolorach do wyboru znajdziecie na https://anilon.pl/kategoria-produktu/kobiety/fartuchy/ . Spośród tak dużego asortymentu każda kobieta znajdzie ten odpowiedni do swojej sylwetki, który podkreśli atuty, zamiast uwypuklać mankamenty.