kawa w ziarnach

Chyba każdy z nas lubi zacząć dzień od filiżanki kawy. W końcu to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Według statystyk każda osoba pije kawę średnio 2 razy w ciągu dnia. Jak się okazuje oprócz walorów smakowych kawa ma również dobroczynny wpływ na zdrowie. Jednak aby doświadczyć zbawiennego jej wpływu należy wybierać kawę ze świeżo mielonego ziarna.

Pij kawę na zdrowie!

Niewiele osób wie, że kawa posiada liczne właściwości prozdrowotne. Zawiera przeciwutleniacze, które skutecznie „rozbrajają” wolne rodniki, zdarza się i tak, że dla niektórych osób, kawa jest głównym źródłem antyoksydantów w diecie zawiera ponadto wiele związków fenolowych, które pełnią ważną rolę chociażby w zapobieganiu nowotworom. Nie bez przyczyny ziarna kawy są surowcem niezwykle cenionym przez przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Kawa zawierają substancje opóźniające procesy starzenia się organizmu.

Bogaty smak i aromat

Zdecydowana większość pije kawę i wielbi ją za jej wyjątkowe walory smakowe. Koneserzy dobrych smaków wybierają kawę ziarnistą. Taka kawa ma bogatszy aromat dzięki starannym wypalaniu. Jeśli kawa poddana jest procesowi dłuższego palenia, wtedy też wydobywa z ziaren swój niepowtarzalny smak (wiele zależy od tego jaki proces wypalania wykonuje palarnia kawy). Chcąc wydobyć z takiej kawy jeszcze więcej walorów powinna być ona zaparzona w ekspresie dzięki czemu jest w stanie uzyskać jeszcze bardziej intensywny smak i wyrazisty aromat.


W tradycyjnych sklepach ciężko znaleźć dobrej jakości kawę, kupując nawet tą w ziarnach nie wiemy jaki jest jej stopień wypalenia. Dlatego Ci którzy szukają kawy która ma niepowtarzalny charakter powinni odwiedzić palarnie kawy a właściwie znaleźć firmę w której jest palarnia kawy. Warszawa to lokalizacja w której nietrudno o takie miejsca. Tutaj każdy smakosz kawy może degustować w wielu gatunkach kaw. Dla przykładu palarnia kawy Caffe Grano nie tylko wypala ziarna kawy na miejscu ale prowadzi sprzedaż kaw “na wynos”. Można zakupić kawę w paczkach o różnej pojemności.

Sprawdź szczegóły oferty: www.caffegrano.pl