suszone warzywa

Różnorodność w kuchni to bardzo istotna kwestia. Nasze potrawy powinny być z reguły zróżnicowane, aby dostarczać organizmowi różne substancje odżywcze i wartości mineralne. Suszone warzywa i owoce z pewnością zapewnią nam tą rozmaitość. Należy pamiętać, że przyprawy to nie tylko dodatek, który nadaje potrawom charakterystyczny smak. Stosowanie ich w odpowiednich ilościach gwarantuje nam także lepszą pracę jelit w procesie trawienia. To z kolei wpływa korzystnie na nasz metabolizm. Wielu osobom wydaje się, że trzeba unikać przypraw, ponieważ są niezdrowe. Nic bardziej mylnego, aczkolwiek wszystko w zbyt dużych ilościach może okazać się ostatecznie jako niezdrowe dla naszego organizmu. Istotne jest, aby korzystać z przypraw w trakcie kreowania różnych potraw, ale nie przesadzać (głównie z solą). Suszone warzywa to zaś jedna z najlepszych i najzdrowszych form przypraw jakie możemy stosować. Co więcej, wszystkie tego typu przyprawy możemy wytworzyć we własnym domu!

Proces suszenia

Suszenie warzyw i owoców to jeden z najstarszych sposobów konserwacji żywności. W trakcie całego procesu, warzywa czy owoce tracą wodę, a w konsekwencji niektóre substancje odżywcze i minerały. Suszone warzywa i owoce zatracają witaminę C, aczkolwiek zyskują na błonniku, cukrach, potasie czy witaminie A. Każda dobrze zbilansowana dieta powinna zawierać tego typu wartości odżywcze i minerały.

suszone warzywa
Suszona cebula

O czym należy pamiętać

Sam proces suszenia nie jest skomplikowany. Potrzebne nam do tego będzie po prostu odpowiednie miejsce. Specjalne suszarki do warzyw, bądź pusty piekarnik z lekko uchylonymi drzwiczkami powinny nam wystarczyć. Warto pamiętać, że warzywa powinny być świeże i zebrane we właściwym stanie dojrzałości. Z kolei już wysuszone powinny znajdować się w szczelnie zamkniętych słoikach, które powinny znajdować się w ciemnych, suchych i chłodnych miejscach.

Suszone warzywa do zakupienia w hurtowni przypraw

Dla bardziej leniwych istnieją na szczęście miejsca, które specjalizują się w produkcji suszonych warzyw i owoców. Hurtownia przypraw Rolmex to gwarancja wysokiej jakości suszu. Bogactwo smaku i polskich tradycji. Wszystkie informacje na temat suszonych warzyw i innych przypraw można uzyskać na stronie internetowej (www.rolmex.kalisz.pl) producenta.