sklep z naturalnymi kosmetykami

Gdy parę lat temu półki sklepowe zaczęły się wypełniać naturalnymi kosmetykami, wiele osób uważało, że to tylko chwilowy trend. Teraz wiemy, że moda na organiczne produkty nie minęła, a spora część osób nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji z konwencjonalnymi kosmetykami. Dlaczego tak wiele osób robi zakupy w sklepie z naturalnymi kosmetykami? W dzisiejszym wpisie przedstawimy 5 powodów.

Są bezpieczne dla skóry

Kosmetyki naturalne w przeciwieństwie do konwencjonalnych produktów wykonywane są ze składników, które nie szkodzą skórze. Z kolei większość kosmetyków, które znajdziemy na sklepowych półkach, zawiera parabeny, SLS-y, glikole i PEG-i, mogą zatykać pory skóry, przesuszać ją, powodować wysypki i zaczerwienienia lub naruszać naturalną barierę lipidową. Wiele z konwencjonalnych produktów zaburza prawidłowe funkcje skóry, a także gospodarkę hormonalną. Aby uniknąć tych negatywnych objawów, które szkodzą naszemu zdrowiu, warto wybrać naturalne kosmetyki.

Znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia alergii skórnych

Nie każdy kosmetyk naturalny jest produktem hypoalergicznym, ale i tak jego stosowanie zmniejsza ryzyko alergii oraz podrażnień. Z czego to wynika? Przede wszystkim z ich składu. Kosmetyki naturalne mają w składzie mniej substancji chemicznych, które, jak pisaliśmy w poprzednim akapicie, są szkodliwe dla skóry i mogą być przyczyną podrażnień, wysypek, zaczerwień, swędzenia czy pieczenia.

Należy jednak pamiętać, że kosmetyki zawierają często różne ekstrakty roślinne i olejki eteryczne, które mogą mieć działanie alergizujące. Na szczęście, naturalne produkty mają proste i czytelne składy, więc łatwo można je pominąć.

Proste składy

Kolejnym atutem naturalnych kosmetyków są ich proste składy. Większość z nich zawiera 4-5 składników. Tylko tyle wystarczy, by produkt był skuteczny i dobrze działał na skórę bądź włosy. Oczywiście, zdarza się, że składników jest więcej, ale rozszyfrowanie nazw nie powinno nastręczać nam dużych problemów. W większości przypadków są tam oleje roślinne i eteryczne, ekstrakty roślinne, proteiny, humektanty lub glinki. Zresztą, w prosty sposób sami możemy się o tym przekonać. Wystarczy, że odwiedzimy sklep z naturalnymi kosmetykami https://la-bn.pl/ i przeczytamy składy produktów wchodzących w skład ich oferty.

Uniwersalne składniki

Niewielka część kosmetyków naturalnych dedykowana jest wyłącznie dla kobiet bądź dla mężczyzn. W większości przypadków produkty są uniwersalne i mogą być stosowane przez całą rodzinę. Kosmetyki zazwyczaj mają w składzie oleje roślinne, takie jak olej kokosowy, ze słodkich migdałów lub arganowy, dzięki czemu możemy śmiało stosować je do pielęgnacji całego ciała.

Wspierają naturalne procesy zachodzące w naszej skórze

Kosmetyki naturalne w przeciwieństwie do konwencjonalnych nie blokują pracy gruczołów łojowych, zamiast tego ją usprawniają. Nie podrażniają też naturalnej bariery ochronnej, wręcz przeciwnie wzmacniają ją. Co więcej, nie tworzą na skórze warstwy, która ma zatrzymywać wilgoć, lecz wiążą wodę w komórkach, dzięki czemu chronią skórę przed jej odparowywaniem. To tylko kilka przykładów potwierdzających fakt, że naturalne kosmetyki wspierają naturalne procesy, które zachodzą w naszej skórze. Należy jednak pamiętać, że na efekty trzeba czekać, ale zdecydowanie warto.