Często oczekując potomstwa zastanawiamy się jak urządzić jego pokój. Na jakie kolory postawić, jakie dodatki i które meble będą przede wszystkim funkcjonalne. Pomysłów na aranżację jest mnóstwo. W najmłodszych latach to generalnie rodzice decydują o wyglądzie pokoju dziecka. Kiedy z kolei dziecko jest większe – samo mówi nam o swoich potrzebach, znajduje swoich ulubionych bohaterów z którymi chciałoby się utożsamić.

Ściany w pokoju malucha

Przeważnie pokoje naszych pociech są w pastelowych kolorach, które kojarzą nam się z dzieciństwem. Istnieje pewien stereotyp, a mianowicie – pokój chłopca powinien być urządzony głównie w kolorystyce niebieskiej, z kolei dziewczynki – różowej. Od niedawna takie spostrzeżenie odeszło na dalszy plan i brak tutaj jakiegoś rozróżnienia. Rodzice chętnie stawiają na tapety w ciekawe wzory, naklejki bądź korzystają z szablonów. Popularne ostatnio stały się zwierzątka – króliczki, lisy, koty czy pieski.

Dekoracje do pokoju dziecięcego

Dekoracje do pokoju dziecięcego są równie ważne jak przykładowo w salonie czy w innym pomieszczeniu naszego mieszkania. Przede wszystkim nadrzędnym celem umieszczania dekoracji w pokoju dziecięcym jest stworzenie niepowtarzalnego i oryginalnego klimatu. Jednak zadbajmy o to, aby dodatki te były bezpieczne dla naszego malucha, ale oprócz tego, aby były one łatwe w czyszczeniu. Dekoracje do pokoju dziecięcego nie powinny zbierać kurzu, dlatego nie przesadzajmy z ich ilością.

Łóżko – spokojny sen

W pokoju malucha niezwykle istotne jest łóżko. Miejsce, w którym regenerować siły będzie nasze dziecko musi być wygodne, komfortowe i dostosowane do jego wieku czy wielkości. Kocyk dla niemowlaka jest niezwykle przydatny, żeby go okryć podczas snu. Dobrze, jeśli będzie on w barwach idealnie pasujących do naszego wystroju, lecz niekoniecznie.

Funkcjonalne meble

Oczywiście, meble muszą być ładne, ale i dostosowane do potrzeb. Funkcjonalne meble to takie, w których jest mnóstwo szafek i półek, na których możemy przechowywać ubranka naszego dziecka. Jeśli chcemy, aby w pokoju malucha nie było bałaganu – warto postawić na meble, które będą zamykane, w których nie będzie otwartych półek, które będą eksponować zawartość.

Dostosuj pokój do potrzeb swoich i swojego dziecka. Zadbaj o kocyk dla niemowlaka wykonany z najlepszych materiałów, spróbuj również zaszaleć z dekoracjami do pokoju dziecięcego. Ciekawym połączeniem praktycznych mebli jak i dekoracji są meble dziecięce z nadrukami. Wyglądają bardzo estetycznie i znacznie ciekawiej niż zwykłe meble nawet jeśli są wykonane w atrakcyjnych dla dzieci kolorach. Nadruki przenoszą dzieci w zupełnie inny świat, tworzą idealny klimat związany z zainteresowaniem dziecka.