ogród zimowy

Przydomowy ogródek jest nieocenionym miejscem zwłaszcza w letnim sezonie. To tutaj w otoczeniu przyrody możemy odpoczywać, czy napawać się błogim lenistwem.

Bez względu na wielkość przestrzeni przydomowej w prosty sposób można stworzyć idealne miejsce relaksu dla całej rodziny. Jak wiadomo małe przestrzenie dużo trudniej jest zaadaptować, jednak dzięki nowoczesnym dodatkom i gotowym inspiracjom udana aranżacja jest jak najbardziej możliwa.

Zacznij od wyboru mebli

Meble ogrodowe są elementem bez którego ogród nie mógłby być miejscem funkcjonalnym. Dlatego przy ich wyborze musimy zastanowić się w jakim stylu mają być zaprojektowane, jak mają być duże (czy ma to być gotowy zestaw czy pojedyncze elementy). Oprócz miejsca do siedzenia przyda się także stolik, ten element również trzeba uwzględnić przy wyborze mebli ogrodowych. Dla tych, którzy poszukują mebli wielosezonowych polecamy zapoznać się z ofertą nowoczesnych mebli ogrodowych na stronie: https://modu.pl – warto odwiedzić tą stronę jako że MODU jest to znanym producent mebli ogrodowych, który jak nikt inny tworzy nie tylko nowoczesne meble ogrodowe ale przede wszystkim funkcjonalne.

Dodatki i akcesoria

Mały ogród nie warto przeładowywać dodatkami i akcesoriami. W tym przypadku warto postawić na minimalizm. Wybrać tylko to co będzie niezbędne do wyposażenia ogrodu i sprawi, że będzie to miejsce przytulne w którym będziemy mieli ochotę przebywać. Stojąc przed wyborem dodatków najlepiej wybrać poduszki, które dodadzą estetyki meblom ogrodowym. Ponadto dobrze jest zadbać także o elementy oświetlenia, sprawdzą się małe latarenki ogrodowe, lub też lampiony zawieszone wzdłuż ogrodu.

Zainspiruj się

W internecie jak i bezpośrednio na stronach producentów mebli ogrodowych dostępne są gotowe aranżacje zagospodarowania małych ogrodów. Szukając pomysłu na to jak doposażyć, ewentualnie zaaranżować ogródek warto skorzystać z dostępnych inspiracji. Kilka z nich znajdziesz w poniższej galerii.

Oczywiście zaprezentowane inspiracje nie wyczerpują wszystkim możliwości aranżacyjnych a stanowią jedynie pomysł na realizację przydomowego ogródka.