Kompletowanie ekwipunku roboczego nie należy do łatwych czynności. Szczególnie, że podczas wyboru należy wziąć pod uwagę kilka aspektów m.in kwestie zasad bhp, czynniki szkodliwe na danym stanowisku pracy.

Te mogą być różne, wszystko zależy od wykonywanego zawodu. Inne obuwie robocze wybierze pracownik produkcyjny inne zaś budowlaniec a jeszcze inne elektryk. W każdym zawodzie pojawiają się jakieś czynniki szkodliwe. Stąd tak ważne jest aby dobrać odpowiednie obuwie do tego jaki charakter pracy wykonujemy.

Jakie powinno być obuwie robocze?

Buty robocze bardzo często kojarzone są z obuwiem ciężkim, solidnym i mało wyjściowym. Nie sposób się z tym nie zgodzić, buty robocze rzadko kiedy prezentują się modnie. Jednak warto podkreślić, że są one produkowane nie po to aby mogły wpisywać się w trendy modowe, a mają przede wszystkim pełnić funkcję ochronną. Dlatego przy wyborze obuwia warto kierować się nie tyle walorami estetycznymi co funkcjonalnością. Komfort i wygoda powinny iść w parze. Dlatego jeśli to możliwe kupno butów powinniśmy zacząć od wyboru odpowiedniego rozmiaru. Obuwie robocze nie może być za luźne ani też zbyt ciasne. Źle dobrane obuwie na pewno będzie przekładać się na komfort pracy.

Obuwie robocze z atestem

Nie jest oczywistym, że każdy but roboczy posiada certyfikaty i atesty. Dlatego przy zakupie obuwia roboczego trzeba zwracać szczególna uwagę na te aspekty. Atest jak i certyfikacja oznaczają zakup bezpiecznego obuwia. Kupując obuwie ochronne chcemy mieć przecież pewność, że będzie ono pełniło swoją rolę w 100% czyli zabezpieczy stopę przed ewentualną kontuzją, ochroni stopy przed uszkodzeniami mechanicznymi, ochroni gdy na palce spadnie nam coś ciężkiego. Na obuwi roboczym nie warto oszczędzać bowiem w praktyce może nam się to odbić przysłowiową czkawką. Jeśli szukamy dobrej jakości obuwia ochronnego warto zapoznać się z ofertą producenta. W Polsce na szczęście mamy możliwość zakupu tego typu obuwia u rodzimego producenta – marka PPO (oferta na stronie: PPO.pl) słynie z dobrej jakości obuwia ochronnego. Produkuje buty robocze dla wielu branż.