buty ochronne

Dzisiejszy rynek oferuje szeroką gamę obuwia roboczego w tym ochronnego. Jednak ich wybór nie jest taki oczywisty. Chcąc dokonać dobrego wyboru warto przeprowadzić ocenę środowiska pracy, zastanowić się z jakimi czynnikami szkodliwymi mamy do czynienia.

Obuwie robocze dla branży budowlanej nie będzie dobrym wyborem dla pracowników przemysłowych czy produkcyjnych i odwrotnie. Dlatego też znalezienie odpowiedniego obuwia zwłaszcza takiego, które będzie nie tylko bezpieczne ale także wygodne jest często trudnym zadaniem.

Obuwie certyfikowane

Jeśli już określiliśmy czynniki ryzyka wiemy jakie obuwie będzie dla nas najlepszym wyborem, kolejną kwestią jest sprawdzenie czy wybrany model posiada certyfikaty. W gwoli wyjaśnienia wymagania dotyczące obuwia bezpiecznego określone są w normie PN-EN ISO 20345, obuwia ochronnego określa PN-EN ISO 20346, Wymagania dotyczące obuwia zawodowego określa PN-EN ISO 20347. Przed wyborem konkretnego modelu obuwia ochronnego warto więc sprawdzić czy odpowiada on właściwym normom i posiada konieczne certyfikaty.

Polskie buty robocze

Mało kto wie, że mamy polskie rodzime firmy, które zajmują się dystrybucją obuwia ochronnego, roboczego. Jak się okazuje polskie buty robocze cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem. Trudno się temu dziwić w końcu te produkowane w Polsce odznaczają się nie tylko dobrym wykonanie, ale przede wszystkim są solidne idealne do pracy w trudnych warunkach. Wystarczy sprawdzić ofertę polskiego producenta obuwia ochronnego PPO, który oprócz solidnego wykonania obuwia stawia na to by buty ochronne były wygodne, komfortowe i prezentowały się estetycznie. Jeśli ktoś oczekuje profesjonalnego obuwia roboczego do tego modnego i świetnie prezentującego się powinien zapoznać się z oferta polskiego producenta PPO (szczegóły oferty bezpośrednio na stronie producenta www.ppo.pl)