Wybór stroju kąpielowego tylko dla kobiet o idealnych kształtach wydaje się banalnie prosty. Niestety niewiele z pań wymiary 90x60x90 cm posiada. Ułatwieniem w poszukiwaniach nowego stroju może okazać się przewodnik po rodzajach strojów kąpielowych który sprawi, że obco brzmiące nazwy halterkini, tankini, monokini przestaną być dla nas tak tajemnicze.

Nazwy strojów kąpielowych

Na początku warto wspomnieć o tym, że przede wszystkim wyróżniamy takie troje kąpielowe jak jednoczęściowe i dwuczęściowe. Jednak zapamiętanie tylko tych dwóch rodzajów jest niewystarczające podczas shoppingu.

Producenci strojów kąpielowych i znane marki posługują się dodatkowo takimi terminami jak m.in.:

  • bikini
  • halterkini
  • bandau
  • baklonetka
  • monokini
  • tankini
  • burkini

Gdzie szukać informacji na temat rodzajów strojów kąpielowych?

Warto korzystać z przewodników przygotowanych przez różne sklepy internetowe. Zazwyczaj firmy zajmujące się sprzedażą takich akcesoriów znają się na rzeczy i jeżeli dzielą się wiedzą, warto z tego korzystać. Przykładem takiego źródła informacji na temat rodzajów strojów kąpielowych może być strona https://egoistin.pl/blog/17_Rodzaje-strojow-kapielowych-przewodnik.html

Innym cennym źródłem informacji są blogi modowe. Prowadzące je fashonistki zazwyczaj udzielą dodatkowo porad, dzięki którym możemy w lepszy sposób dopasować strój kąpielowy do swoich kształtów.

Trzecim cennym źródłem informacji są blogi producentów i marek modowych. Z założenia osoby tworzące i projektujące odzież najlepiej znają się na rzeczy, jednak mogą być nieco mniej obiektywni.

Alternatywnym kanałem informacji mogą być internetowi doradcy, którzy poprzez rozmowę na czacie będą nam w stanie doradzić jak wybrać odpowiedni dla nas fason stroju kąpielowego bez pobierania dodatkowych opłat za tę usługę.