suknia ślubna z welonem

Welon to niezbędny dodatek dla każdej Panny Młodej. W salonach możemy kupić różnego typu welony – długie, krótkie w różnych wzorach. Każda z Pań zapewne marzy o tym wyjątkowym. Jednak nie zawsze welon jest dla nas funkcjonalny. Zatem jak dobrać rodzaj welonu, aby był wizualnie doskonały i praktyczny? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Historia welonu ślubnego

Welon ślubny jest znany od setek lat. Kiedyś welonem była staropolska korona i wieniec a później przekształciła się w welon. Jednak nadal symbol jest ten sam – panieński wianek. W starożytnym Rzymie welony ślubne miała za zadanie odstraszać złe duchy. Później tę tradycję przejęli chrześcijanie aż do czasów współczesnych. Warto zwrócić uwagę, że z welonem wiążą się pewne przesądy. Mianowicie welon panny młodej powinna zapinać w dniu ślubu niezamężna panna, nie wolno go również uszkodzić, ponieważ symbolizuje to złą wróżbę. W trakcie ślubu o welon powinna zadbać starsza druhna, mama lub dzieci. Innymi słowy welon to kluczowy dodatek przy sukni ślubnej, dlatego warto wybrać profesjonalny salon, który zadba o jego prawidłowy rodzaj do naszej sukni. Na jaki postawić? Gdzie wybrać suknie ślubne? Gliwice i okolice mają godny polecenia salon Princesse, który od wielu lat zajmuje się pomocą przy doborze sukni ślubnych a także dodatków. Więcej informacji można znaleźć na stronie wwww: https://www.princesse.pl/

Krótki czy długi welon ślubny?

Salony ślubne proponują różnego typu welony o różnej długości – od krótkich po długie. Jednak warto dowiedzieć się w jakim celu stosuje się każdy z nich? Otóż krótki welony ślubny sprawdzi się idealnie dla drobnych kobiet. Świetnie pasują także do sukienek typu princesek i dopasowanych. Warto podkreślić, że ten typ welonu sprawdzi się przy bardziej skomplikowanych układach tanecznych na pierwszy taniec, ponieważ jest krótszy i bardziej praktyczny. Z kolei długi welon świetnie pasuje do eleganckich i długich sukien. Nie powinien być jednak dłuższy od sukni ślubnej a jedynie dotykać lekko podłogi. Welon kościelny świetnie sprawdzi się do sukni z trenem i powinien być od niej trochę dłuższy. Najdłuższy welon nazywa się katedralny. Dlaczego taka nazwa? Welon katedralny musi mieć miejsce do eksponowania, ponieważ ciągnie się zazwyczaj przez całą katedrę wzdłuż ołtarza. Najważniejsze to dobrać taki welon w którym Panna Młoda będzie czuła się najbardziej komfortowo.