Kiedy kupujemy nowy samochód nie myślimy o kosztach naprawy ani codziennej pielęgnacji. Tym bardziej mycie silnika samochodu jest często uznawane za niepotrzebne działanie. Nic bardziej mylnego, ponieważ czysty silnik to gwarancja poprawnej pracy całego motoru. O wiele łatwiej jest wtedy zlokalizować wycieki oleju i jakiekolwiek problemy. Dlatego przed wizytą w warsztacie czy wymianą części warto go najpierw porządnie wyczyścić. Jakie rzeczy są potrzebne do prawidłowego mycia silnika i jak należy to zrobić? Na te pytania odpowiadamy w kolejnej części naszego artykułu.
Czym myć silnik?
Jak już zostało wspomniane zanim zdecydujemy się wymienić części Deutz czy innego producenta powinniśmy dobrze go wyczyścić. W tym celu należy zgromadzić niezbędne rzeczy do wykonania tej czynności. Z pewnością będzie to płyn do mycia silnika, który powinien odpowiednio zadziałać. Nie wolno używać środków, które w swoim składzie zawierają rozpuszczalnik, ponieważ środek ten przyspiesza korozję. Do miejscowego czyszczenia silników stosuje się często uniwersalne zmywacze w sprayu. Dzięki nim skutecznie i szybko można usunąć takie zabrudzenia jak olej czy smar. Warto podkreślić, że dobrej jakości płyn nie niszczy elementów gruntowych i jest bezpieczny dla silnika. Jeśli już uda nam się wyczyścić nasz silnik, wtedy możemy pomyśleć o wizycie u mechanika lub częściach do silnika. Gdzie warto się kierować? Jeśli szukamy części Deutz godną polecenia jest firma Kamtech. Przedsiębiorstwo to od wielu lat dostarcza najlepszej jakości części Deutz a także dokonuje kompleksowej obsługi w zakresie wymiany, naprawy czy remontu silnika diesla. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę internetową.
Mycie silnika – jak bezpiecznie to robić?
Oprócz specjalnego płynu, warto zwrócić uwagę na sposób mycia silnika. Na początku powinniśmy zacząć od zabezpieczenia świec, rozdzielaczy, przewodów wysokiego napięcia czy cewek zapłonowych. Dlaczego? Otóż zmoczenie tych elementów może spowodować, że nasze auto nie odpali. Takie mycie najlepiej zorganizować w garażu przy stałym dostępie do wody i odpływie. Jeśli już zabezpieczymy alternator i filtr powietrza możemy nanieść na silnik preparat czyszczący i pozostawić na kilka minut, aby brud się rozpuścił. Następnie dokładnie spłukujemy nasz silnik myjką ciśnieniową. Na koniec wystarczy, że wysuszymy silnik przy użyciu kompresora i inne zabezpieczone elementy możemy odsłonić.