kuchnia

Wybór odpowiednich naczyń do kuchni to podstawa przy zmianie płyty na indukcję. Patelnia tytanowa to idealne narzędzie do smażenia mięs i nie tylko. Sprawdź jak poradzi sobie w Twojej kuchni. 

Tytan jako kompozyt patelni

Tytan to lekki, niereaktywny metal. Jest tak wytrzymały jak stal i jest używany głównie jako stop z innymi metalami, takimi jak aluminium i żelazo. Stopy te są używane w przemyśle lotniczym od dziesięcioleci. Można je również znaleźć w sprzęcie konsumenckim, takim jak sprzęt kempingowy, rowery, wiertła, kije golfowe i inne. 

Co ciekawe, naczynia kuchenne z powłoką zapobiegającą przywieraniu z tytanu nie są dużo droższe niż zwykłe naczynia kuchenne z powłoką zapobiegającą przywieraniu. W rzeczywistości wiele z nich jest po prostu przystępnych cenowo. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że wymaga niewielkiej ilości tytanu, aby naczynia kuchenne z powłoką zapobiegającą przywieraniu były bardziej trwałe. W rzeczywistości „pył tytanowy” może być dokładniejszym określeniem.

Czy naczynia tytanowe są bezpieczne?

Kupując nowe naczynia do gotowania, chcesz mieć pewność, że są one bezpieczne i nie będą reagowały na gotowane jedzenie. Niektóre metale reagują z kwasami lub zasadami zawartymi w żywności, tworząc inne związki chemiczne, które mogą być szkodliwe dla zdrowia.

Czysty tytan jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ jest stabilny, odporny i nie reaguje z chemikaliami zawartymi w żywności. Co więcej, nie ulega degradacji przy ciągłym kontakcie z produktami spożywczymi, dzięki czemu nie zmieni smaku tego, co ugotujesz.

Bezpieczeństwo naczyń kuchennych z dodatkiem tytanu zależy od jakości podstawy lub rdzenia oraz materiałów użytych w powłoce. W przypadku zastosowania wysokiej jakości powłoki tytanowej naczynia kuchenne będą miały nieprzywierającą powierzchnię, która umożliwia gotowanie potraw z niewielką ilością oleju.

Patelnie tytanowe w sklepie internetowym

Skoro już wiemy, że kompozyt tytanowy to jeden z lepszych materiałów powłokowych dla patelni to sprawdźmy gdzie można zakupić odpowiednie patelnie tytanowe. W sklepie https://borner.pl/kategoria-produktu/naczynia-do-kuchni-indukcyjnej/patelnie-wysokie-indukcyjne/ możemy wybierać spośród dwóch rodzajów patelni: wysokich i niskich. Jest to znaczne ułatwienie dla kucharzy. A prawdziwy profesjonalista będzie chciał mieć w swojej kolekcji oba typy patelni tytanowej.