drukarka

Stojąc przed zakupem drukarki, często skupiamy się jedynie na cenie urządzenia, bez myślenia o kosztach późniejszej eksploatacji tj. koszty tuszów czy tonerów. W miejscach w których drukarki są intensywnie użytkowane np. w biurach, regularna wymiana tuszy lub tonerów może przysporzyć wielu kosztów. Warto rozważyć zakup zamienników.

Zalety zamienników tuszy i tonerów

Główna różnica pomiędzy oryginalnymi tonerami i tuszami a zamiennikami polega na tym, że produkty oryginalne pochodzą od producenta danej drukarki. Są dopasowane do konkretnego urządzenia. Zamienniki z kolei produkowane są przez niezależnych dostawców. Zarówno oryginały jak i zamienniki tonerów i tuszy są poddawane tym samym kontrolom i testom. Zarówno tusze oryginalne jak i zamienniki tworzone są z nowych komponentów, które wcześniej nie były używane.

Co zyskasz stosując zamienniki? Zamienniki pozwalają znacząco obniżyć koszty związane z eksploatacją drukarki. Pozwalają zaoszczędzić o około 30-60%. Jest to świetne rozwiązanie do biur, gdzie drukuje się najwięcej. Warto zaznaczyć, że zamienniki cechują się zbliżoną jakością do oryginalnych tuszy i tonerów. Bardzo dobrze odwzorowują kolory, a druk jest odpowiednio nasycony. Zamienniki tonerów i tuszy nie wpływają negatywnie na żywotność drukarki, chyba że są kupione z niesprawdzonego źródła. Używanie zamienników tonerów i tuszy umożliwia wydajne drukowanie. Wiele zamienników posiada większą pojemność niż oryginalne produkty, dlatego z ich pomocą możesz wydrukować więcej stron. Sprawdzone zamienniki tonerów i tuszy, znajdziesz w ofercie sklepu Viptoner: https://sklep.viptoner.pl/.