Boiska sportowe powinny pojawić się w okolicy każdej szkoły. Jest to miejsce, w którym dzieci i młodzież nie tylko aktywnie spędzają czas, ale również bawią się i odbywają lekcje w terenie. Wbrew pozorom wcale nie trzeba posiadać ogromnych środków i wiele przestrzeni, by zbudować takie boisko.

Boiska wielofunkcyjne

Od kilku lat popularnością cieszą się w szczególności tzw. boiska wielofunkcyjne. Są to nowoczesne rozwiązania, w szczególności polecane dla placówek szkolnych nieposiadających dużej przestrzeni. Budowa boisk sportowych wielofunkcyjnych jest powierzana specjalistycznej firmie. Najczęściej w skład takiego boiska wchodzą – boisko do piłki nożnej, koszykówki oraz piłki ręcznej. Na płycie można grać także w hokeja, badminton czy tenis. Wszystko zależy od tego, jaki projekt boiska wielofunkcyjnego zostanie wybrany i w jaki sposób przebiegnie realizacja przedsięwzięcia. Warto jednak podkreślić, że budując jedno boisko, można uzyskać przestrzeń niezbędną do uprawiania wielu różnorodnych sportów. Takie miejsce przyda się w każdej szkole.

Ile miejsca potrzeba na budowę boiska sportowego?

Ciężko jest jednoznacznie określić, ile miejsca potrzeba na boisko, by było w pełni funkcjonalne. Budowa boisk sportowych powinna być dostosowana do wielkości działki znajdującej się przy szkole oraz od tego, ile dzieci uczy się na co dzień. Na dobre boisko potrzeba około 30 metrów szerokości, jak i długości. Wówczas może być ono uniwersalnie wykorzystywane. Warto jednak pamiętać o tym, że wybrany rodzaj nawierzchni może decydować o wykorzystaniu obiektu. W przypadku szkół, które nie mają możliwości budowy tak dużego boiska, najlepszym wyborem są boiska wielofunkcyjne, które mogą być wykorzystywane na wiele sposobów. Przy tym zapewniają nowoczesność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wymiary boisk wielofunkcyjnych są dostosowywane do wielkości działki, dlatego można je zbudować nawet przy niewielkich szkołach. Co więcej, ich budowa jest szybka i nie sprawia problemów wykwalifikowanej ekipie.

Artykuł powstał we współpracy COURTY.pl