Rehabilitacja jest niezwykle istotnym etapem w procesie powrotu do zdrowia. Nierzadko, by móc w pełni wrócić do sił, potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Jaki konkretnie? Co warto wiedzieć o domowej rehabilitacji? Tego dowiesz się z naszego najnowszego tekstu.

Odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny to podstawa

To, który sprzęt wybierzemy, zależne jest przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta i jego potrzeb. Jeśli chory jest w stanie samodzielnie się poruszać i nie spędza większości dnia w łóżku, nie potrzebuje łóżka rehabilitacyjnego. W takim przypadku wystarczyć mogą mu kule, wózek inwalidzki lub balkonik. Gdy pacjent musi spędzać większość czasu w pozycji leżącej, wtedy elektroniczne łóżko rehabilitacyjne będzie koniecznym wyposażeniem.

Następnym przydatnym sprzętem może być wspomniany wcześniej wózek inwalidzki lub chodzik rehabilitacyjny – to ważny element dla każdego pacjenta, który ma problem z utrzymaniem równowagi po przebytej chorobie lub operacji. Co więcej, chodzik (w przeciwieństwie do kul) nie obciąża mięśni, stawów oraz kręgosłupa. Z tego powodu rehabilitanci bardziej cenią ten sprzęt niż kule.

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych i innego sprzętu

Zakup zupełnie nowego sprzętu wiąże się z dużym wydatkiem, który nie zawsze może być w zasięgu naszego portfela. Dlatego też lepszym rozwiązaniem, w szczególności, gdy potrzebujemy wyposażenia na krótki czas, jest wynajem sprzętu. W całej Polsce można znaleźć wiele wypożyczalni, a jedną z lepszych opcji na Śląsku jest wypożyczalnia Orto-Medic. Od lat działa ona na terenie województwa śląskiego, oferując m.in. wynajem łóżek rehabilitacyjnych w Bytomiu, Gliwicach, Zabrzu czy Chorzowie. W ich ofercie zamówisz m.in.:

  • balkoniki,
  • wózki inwalidzkie,
  • kule,
  • materac przeciwodleżynowy,
  • schodołaz.