Miejska dżungla to spore wyzwanie dla świeżo upieczonej mamy. Jeszcze zaspana kobieta musi zadbać o bezpieczeństwo swojego maluszka, a równocześnie nie spóźnić na zajęcia w żłobku. Jednym z elementów bezpieczeństwa na drodze do żłobka jest oczywiście odpowiedni wózek. W tym artykule omówimy, jakie wózki najlepiej wybierać oraz na co uważać podczas podróży do żłobka.

1. Nie zeskakuj wózkiem z krawężnika

Choć wydaje się to oczywiste, nie wszyscy użytkownicy wózków żłobkowych zdają sobie sprawę, że nie są one pojazdami terenowymi. Jeżeli widzimy wysoki krawężnik, a dziesięć metrów dalej znajduje się wygodny, delikatny zjazd – naprawdę nie warto oszczędzać tych kilku sekund czasu kosztem testowania amortyzacji i zapięcia maluszka w wózku. Taka brawura może skończyć się tragicznie.

2. Wybierz wózek wieloosobowy.

Jesteście rodziną wielodzietną? Zamiast fatygować tatę, siostrę czy babcię, lepiej zadbać o wózek, który umożliwi nam transport większej ilości dzieci. Np. czteroosobowe wózki dostępne w sklepie modnego rodzica na stronie https://www.modnyrodzic.pl/pl/c/Wozki-do-zlobkow/71 , w tym modele Quadruple czy Two by Two nie są dużo droższe od tradycyjnych modeli, a oszczędzają czas oraz zmniejszają zdenerwowanie i tak już zapracowanej rodziny.

Wózek żłobkowy – zdjęcie ilustracyjne

3. Wózek do żłobka powinien być ekologiczny.

To, co dziś nie ma dla Ciebie znaczenia, w przyszłości może być sporym problemem. Jeśli masz dzieci, powinieneś być osobą odpowiedzialną i liczyć się z konsekwencjami dla planety, jakie niesie wykorzystanie niebiodegradowalnych materiałów w wózku. Poza tym, tanie wózki z chin będą nie tylko mało trwałe, ale również mogą być niebezpieczne dla naszego maleństwa. Użyte przy produkcji plastyfikatory mogą okazać się rakotwórcze, a różne, ostre materiały mogą ranić wrażliwą skórę naszego maleństwa. Nie ryzykujmy zdrowiem ani życiem osób, na których tak bardzo nam zależy.

Podsumowanie

Nie jest łatwo być mamą. Ale jeszcze trudniej być mamą w więzieniu. A możemy tam trafić, jeżeli nie będziemy przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Nie angażujmy całej rodziny w transport naszych dzieci, a do jazdy wybierzmy wózek solidny, posiadający odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Wówczas trasa do żłobka będzie w 100% skuteczna.