panna młoda

Zaręczyny oraz ślub to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi. Warto odpowiednio wcześnie zacząć przygotowania, aby zmniejszyć stres. Aby cieszyć się tym dniem, można zacząć od odpowiednio przygotowanego planu i określenie daty. Co dalej?

Przygotowanie w kilku krokach


Jeśli została wyznaczona data ślubu, wiecie czy wesele odbędzie się wiosną, latem. To już połowa sukcesu. Czas, który pozostał do tego dnia można świetnie spożytkować, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik. Zatem należy wyznaczyć sobie kolejne etapy do zrealizowania oraz terminy m.in.:
– znalezienie sali weselnej i ustalenie terminu,
– zarezerwowanie terminu w Kościele lub w Urzędzie,
– umówienie fotografa i kamerzysty,
– znalezienie zespołu weselnego,
– ustalenie wstępnej listy gości.
Jeśli te kroki zostały poczynione, można zająć się szczegółami m.in.: przygotować dokumenty, czy poszukać inspiracji na dekoracje ślubne lub styl wesela.

Przygotowanie do wesela

Kiedy ułożymy ogólny plan działania, powinniśmy podzielić przygotowania wesela na etapy. W etapie pierwszym:
– zacząć poszukiwania kreacji dla Panny młodej, suknie ślubne (Gliwice) warto zamawiać w sprawdzonych salonach,
– zakupić dla Panny młodej dodatki oraz poszukać makijażystki i fryzjerki
– wybrać świadków, nie powinny to być osoby bardzo nieśmiałe.

W kolejnym etapie warto zająć się obrączkami, ustalić styl wesela, listę gości, zamówić zaproszenia; zarezerwować auto, czyli wszystko związane z dniem wesela. W kolejnym etapie (kilka tygodni przed ślubem) można rozdać zaproszenia, ustalić pierwszy taniec, ustalić menu weselne. To ostatni dzwonek na kupno garnituru. Tuż przed ślubem powinniśmy potwierdzić rezerwację gości, zarezerwować nocleg dla gości jeśli taki potrzebny czy wybrać prezenty dla gości.

Dzień ślubu bywa bardzo stresujący, ale jeśli mamy wszystko zaplanowane wcześniej jest nam dużo łatwiej, ponieważ nie martwimy się, że coś nie zostało zrobione. Jedynie co nam pozostaje makijażysta, fryzjer; nie można zapomnieć o obrączkach no i dobrej zabawie!

Więcej informacji i ciekawych sukni ślubnych można znaleźć pod linkiem: https://www.princesse.pl/