Wentylatory przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane w wielu branżach. Ich budowa może być dostosowana do specyficznych warunków występujących w danym środowisku.

Wentylatory kwasoodporne

Jedną z grup wentylatorów, które są często wykorzystywane w polskim przemyśle, są wentylatory kwasoodporne.

Posiadają obudowę wykonaną z stali nierdzewnej i stali kwasoodpornej. Są wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki środowiskowe. Znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych i klimatyzacyjnych. Są również często wykorzystywane w transporcie spalin, transporcie pneumatycznym. Doskonale sprawdzają się też przy transporcie intensywnych oparów.

Wentylatory promieniowe

Możemy je podzielić na wentylatory promieniowe niskociśnieniowe, wentylatory promieniowe średniociśnieniowe, jak również wentylatory promieniowe wysokociśnieniowe. Posiadają wytrzymały silnik o klasie izolacji F. Mogą być wykonane w wersji o zmniejszonej emisji hałasu. Znajdują szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane między innymi w w transporcie brudnego i czystego powietrza. Dobrze sprawdzą się również przy transporcie granulatów, pyłów, a także innych produktów sypkich.

Wentylatory wysokotemperaturowe

Wentylatory wysokotemperaturowe mogą pracować w różnych zakresach temperatur. Do pracy w wyższych temperaturach wykonuje się wentylatory specjalne. Maksymalna temperatura przetłaczanego medium to + 400 stopni Celsjusza. Urządzenia są wykorzystywane w instalacjach odprowadzania spalin. Znajdują również zastosowanie w instalacjach gorącego powietrza i par.

Bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, w jakim miejscu znajdują się wentylatory, należy dbać o to, by były bezpieczne dla otoczenia, instalacji w których pracują. Koniecznie muszą pozostawać w dobrym stanie technicznym. Co pewien czas stan ten powinien być więc kontrolowany. Urządzenia będą wtedy pracować bezawaryjnie i wydajnie. Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie https://www.luftberg.pl