Tenis stołowy

Tenis stołowy jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych krajach azjatyckich. W Polsce również cieszy się dużą popularnością zwłaszcza wśród amatorów i półamatorów. O zainteresowaniu tym sportem w naszym kraju świadczą m.in. imitacje ping pongowych stołów w parkach, na osiedlach i wielu innych. Chcąc rozpocząć przygodę z grą w tenisa stołowego warto rozpocząć od zakupu dobrej pierwszej rakietki – czym się kierować?

Budowa rakiety do tenisa stołowego

Rata do tenisa stołowego zbudowana jest z deski oraz dwóch gumowych (kauczukowych) okładzin (z jednej i z drugiej strony). Co ciekawe w rozgrywkach międzynarodowych dopuszcza się jedynie czerwono-czarne kolory okładzin na desce.

Cena rakiety do tenisa

Rakiety sklejane fabrycznie będą zazwyczaj posiadać niższą cenę, jednak osoby wprawione w tym sporcie często decydują się na deski sklejane z osobnych elementów, tworzone stricte pod konkretnego zawodnika.

Rodzaje rakiet do tenisa stołowego

Na początek przyglądając się rakietkom tenisowym warto zwrócić uwagę na ich budowę. 

Kolejne na co warto zwrócić uwagę to poziom wibracji, na które wpływ ma twardość deski. Te miękkie mające wcześniej wspomniany wskaźnik poniżej 10 charakteryzuje najlepsze „przekazywanie zwrotnej informacji” i wysoka trajektoria nadawana piłce. Deski miękkie są   zatem łatwiejsze w kontrolowaniu piłki, jednak mają ograniczoną możliwość w postaci szybkości precyzji ruchów grającego.

Deski średniotwarde o wskaźniku wibracji 10/ 11,  są lepszym wyborem dla osób poszukujących większej szybkości niż w przypadku desek miękkich i większej kontroli niż w przypadku desek twardych. 

Deski twarde o wskaźniku wibracji powyżej 11 są zarezerwowane dla tenisistów o wysokich umiejętnościach technicznych. Taka deska pozwala na znacznie mniejszą kontrolę nad piłką, ale za to umożliwia szybkie uderzenia.

Kupując deskę warto zwrócić uwagę także na inne aspekty, wśród których znajduje się rodzaj uchwytu czy waga. Pamiętajmy, o doborze rakietki do własnych preferencji, stylu gry i poziomu naszych umiejętności.

Więcej informacji na temat desek do tenisa stołowego znajdziesz pod adresem https://sport-partner.pl/sport/sporty-rakietowe/rakiety/rakiety-do-tenisa-stolowego/